Отримання дозволу на працевлаштування іноземців

Отримання дозволу на працевлаштування іноземців

Оформлення документів, необхідних для отримання дозволу на використання праці іноземців здійснює роботодавець, який запрошує на роботу іноземного працівника. Такий дозвіл дає право роботодавцю тимчасово використовувати працю конкретного іноземця на конкретному робочому місці або певній посаді.

Дозвіл на використання праці іноземця видається центром зайнятості за місцем реєстрації роботодавця, як платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Наша компанія надає наступні послуги в галузі трудового права

  • отримання дозволу на використання праці іноземців;
  • продовження терміну дозволу на використання праці іноземців;
  • допомога в оформленні візи типу ІМ - 1;
  • допомога в здійсненні реєстрації місця тимчасового проживання іноземця в Україні.

Дозвіл на використання праці іноземця видається на строк до одного року, а для іноземців, які відносяться до категорії  "внутрішньокорпоративна цессионария" або "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні" - не більше ніж на три роки. При цьому, у разі необхідності, ці терміни можуть бути продовжені, якщо роботодавець не пізніше ніж за місяць до закінчення терміну дії дозволу, звернеться до відповідного центру зайнятості.

Отримання дозволу на використання праці іноземця є підставою для отримання іноземцем візи відповідного типу, реєстрації місця тимчасового проживання в Україні та оформлення посвідки на проживання на термін дії дозволу.

Так, засвідчені в установленому порядку копії дозволу на використання праці іноземця роботодавець подає іноземцеві, надсилає консульській установі в України за місцем постійного проживання іноземця з метою оформлення візи відповідного типу для в'їзду його в Україну, а також органу міграційної служби для реєстрації місця тимчасового проживання іноземця в Україні.

Згідно з Правилами оформлення візових документів для в'їзду в Україну (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 р. № 227, особам, які в'їжджають в Україну з метою працевлаштування оформляється імміграційна віза ІМ - 1.

Доцільно зазначити, що у разі використання роботодавцем праці іноземців без дозволу на використання такої праці, державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Крім того, роботодавці, які запрошують іноземців з метою працевлаштування, забезпечують не тільки оформлення дозволу на використання праці іноземця, а також забезпечують реєстрацію паспортного документа іноземця у відповідному органі міграційної служби , про що повідомляють центр зайнятості, а в разі якщо іноземець без поважних причин не приступив до роботи в передбачений трудовим договором (контрактом) строк, на протязі трьох робочих днів повідомляють про це відповідні органи міграційної служби, державної прикордонної служби і центр зайнятості.

Контактна інформація:

тел. : (044) 229-33-70

тел. : (067) 238-07-75

e - mail : info@gloria.in.ua

e - mail : hr@gloria.in.ua

Підбір персоналу