Як знайти час для освіти?

Чим би ми не займались і скільки би нам не було років, нові знання зайвими не будуть ніколи. Успішний лише той, хто постійно розвивається і йде до поставленої мети. Тому в даному пості ми вирішили поговорити про те, як же знайти час для освіти в круговерті буднів.

Так, можна піти пройденим шляхом і звернутись до спеціалістів, благо справа навчальних закладів для дорослої аудиторії сьогодні вистачає. Але наші рекомендації для тих, хто вирішив зайнятись самоосвітою. У останнього маса переваг, починаючи від того,що навчатись можна де завгодно і закінчуючи тим, що вчитись можна у кого завгодно, навіть у кращих із кращих на планеті. Не вірите? Все дійсно так! Хто вам заважає слухати аудіокурси, поки відмокаєте у ванній? Приймати участь у вебінарі можна і в обідній перерив....Якщо говорити про кращого наставника, то ви вільні вибирати кого завгодно і відвідувати саме його тренінги, вивчати його книги, кінець кінцем, спілкуватись з цією людиною в соцмережах... Сьогодні можливо практично все! Причому цілком можливо організувати і абсолютно безкоштовне навчання....

Якщо ж проблема в тому, як влитись в процес самоосвіти, спеціалісти рекомендують взяти за основу правило чверті години. Уточнимо, останнє рахується особливо актуальним для дуже зайнятих людей.

Наприклад, ви все життя хотіли навчитись добре грати в шахмати..Але, вже ж не вистачало часу...Тому в який уже раз, в останній день минаючою відпустки, ви даєте собі слово, що на наступний вікенд ви знайдете час і почнете систематичне заняття...Насправді, якщо не приймати особливих дій, такий час не наступить ніколи. Часу не буде вистачати завжди!

Тому, хай живе правило чверті години! Погодьтесь - цн зовсім невеликий період часу, але якщо розглядати їх в місячному еквіваленті, то вони перетворюються в 7 з половиною годин  і відповідно в 91 годину на рік, що відповідає доволі серйозному курсу в гідному навчальному закладі. Тому варто слідувати порадам експертів і постаратись щоденно виділяти мінімум 15 хвилин тій справі, яка вас приваблює. Шахматичи це будуть чи вивчення хінді, вишивка бісером чи огранювання дорогоцінного каміння, не важливо! Головне, почати....Саме виділення певного, хай і невеликого проміжку часу, дозволить подолати деякий психологічний бар'єр і приблизитись, хай і на невеликий крок, до цілі. Саме так долається лінь і формується звичка! А далі і до перших звершень недалеко!

Важливо на даному етапі визначитись, в який саме період ви відчуваєте максимальний прилив енергії і сил. Саме на нього і варто визначити ті самі чвертьгодинні заняття. Якщо шлях на роботу займає саме стільки часу, слухайте зранку розділи шахматного "аудіорозв'язника". Якщо ж зранку інформація не засвоюється, можна це робити в час обіднього перериву або ж по дорозі додому....

Без чого вищевказане правило працювати не буде? Як би ви не були дисципліновані, якщо не поставлені конкретні цілі, успіху не добитись! При чому, чим конкретніше і ясніше сформульована ціль, тим більш успішним буде результат! Тому не соромтесь планувати і ставити амбіційні цілі. Важливо також знайти по справжньому сильні навчальні матеріали, які допоможуть якісній самоосвіті. Проаналізувати і вибрати прийдеться і навчальні методики. Для аудіолів, наприклад, потребуються якісні аудіокнижки. Для візуалів - відео та традиційні книжки/розв'язники. Сучасні технології пропонують масу способів вчитись і ефективно, і із задоволенням.
 

Головне ж, варто запам'ятати,що знання ніщо без практики. Тому не бійтесь використати те, чому навчились! В добрий шлях! І хай процес самоосвіти буде для вас тільки в радість!