Як вибрати фінансового директора

Будь-який бізнес прямо залежить від рівня кваліфікації керуючої команди. Мова про тріаді гендиректора, комерційного та фіндиректора. У даній статті рекрутингова компанія (Київ) «Глорія» коротко розповість, на чому грунтується сьогодні пошук персоналу вищої ланки, а також, про ключові компетенції фінансового директора.
Отже, як же здійснюється підбір керівників. «Глорія» - столична рекрутингова компанія (Київ) завжди здійснює пошук персоналу вищої ланки на науковій основі. Менеджери вищого ешелону підбираються за допомогою авторської методології з перевіреної бази кандидатів. При цьому враховуються і нові ринкові тренди. В результаті послуга «підбір персоналу вищої ланки» від «Глорії» для клієнтів виливається в отримання дійсно кращих з кращих кандидатів.
Далі про 5-ке основних компетенцій фіндиректора, які незмінно враховує при його підборі рекрутингова компанія (Київ) «Глорія». Для хорошого фінансиста важливі бездоганне знання бухобліку, чинного податкового законодавства, постулатів фінансового менеджменту, вміння встановлювати завдання, перевіряти їх реалізацію, успішно реалізувати зовнішнє фінансування. Щодо останнього перевіряється попередній кредит-портфель претендента, а також особисті практичні взаємини з банківськими структурами.
Кваліфікація управлінця з'ясовується в ході бесіди про попередній досвід керівництва, методиках мотивації персоналу і контролю. В ході останньої особлива увага приділяється простоті викладу відповідей на питання. Якщо вони зрозумілі і повністю задовольняють власника бізнесу, то в разі відповідності інших компетенцій, претендент на посаду затверджується. Зрозуміло, при цьому передбачається і системність мислення, і вміння переводити стратегічні завдання в поточні.
У граничному більшості фірм основою управлінських даних виступає бухоблік. Фіндиректор зобов'язаний розбиратися в записах бухгалтерії і відразу виявляти некоректні аналоги. На співбесіді тому перевіряється глибина знань нормативної бази з бухобліку. Крім того, претендент-фінансист повинен розбиратися в податковому законодавстві і вибирати кращі варіанти схем формування угод, і, в загальному, бізнесу, в тому числі і з урахуванням можливих ризиків.
Важливою компетенцією фіндиректора є вміння побудувати структуру управлінського обліку і ввести систему бюджетування. Перевірити даний аспект можна, запропонувавши претенденту на посаду дати оцінку інвестиційної навантаженні або розрахувати вартість умовного бізнесу.
І про досвід роботи. Підбір керівників ( «Глорія» працює саме так) має на увазі стаж роботи на аналогічній посаді не менше 3-х років, а в ідеалі - не менше 6. При цьому першочергово, важливі успіхи, які компанія досягла за цей період управління. Доказом їх виступають рекомендації, відгуки з попередніх місць роботи.
Послуга «підбір персоналу вищої ланки» від «Глорії» враховує і освітній рівень. На посаду фіндиректора підходять люди, які володіють дипломом про вищу освіту в області математики або фінансів і бажано мають за плечима курси фінансового управління.
І про тих претендентів, які категорично не підходять для закриття вакансії фіндиректора. По-перше, мова про «стрибун», які не затримуються на посаді більше року, пояснюючи свої часті перебіжки склочность колег або начальства, низькою зарплатою, незадовільними умовами роботи і т.д. По-друге, це непогані фінансисти, але зі складнощами в характері (манія величі, непомірні вимоги, примхливість і т.д.).