Як вибрати агенство з підбору персоналу?

Підбір персоналу Київ (Україна), Мінськ (Білорусь), Астана (Казахстан) чи мається на увазі - в будь-якому випадку, реалізується по єдиним, загальноприйнятим принципам. Будь-яке сучасне агенство з підбору персоналу, рекрутингове агенство сьогодні реалізує пошук співробітників, спираючись на науковий досвід. Як же вибрати гідне агенство з підбору персоналу? Якими критеріями керуватись для його оцінки? Пропонуємо відповіді на дані запитання, які зацікавлять, перш за все, роботодавців. Нюанс в тому, що розглядати ми будемо ті підприємства, які характеризуються визначеними обов'язками і працюють на гонорарах саме від роботодавців.

Останні вважають основними слідуючі критерії ( ми їх розставили за ступенем значущості):

- стаж роботи на ринку;

- репутація і ступінь відомості;

- рекомендації від колег;

- число і рівень раніше закритих вакансій;

- грамотність презентацій, особисті враження;

- якість ресурсу в мережі (відвідуваність+ частота оновлення+ чіткість алгоритму пошуку);

- гарантійні обов'язки (термін+надійність);

- вартість послуг + гнучкість схеми оплат.

Чому найважливішим критерієм виявився стаж роботи? Все логічно, адже така ситуація характерна для всіх інтелектуальних послуг і рекрутингове агенство - не виключення. Чим більший досвід, тим більший професіоналізм спеціаліста і відповідно велика ймовірність потрібного результату.

Для такої сфери, як підбір персоналу Київ (Україна) мається на увазі, або інший мегаполіс - не так важливо, про серйозний досвід можна говорити лише після 4-х років активної роботи на ринку. Крім вищевказаного також значення має і стаж роботи основного контингенту співробітників агенства. Як впевнитись про озвучений досвід роботи підприємства? Все просто, докази можуть предоставити і статутні документи, і хронологія подій на офіційному ресурсі агенства.
 

Про відомість і репутації підприємства, сфера діяльності якого - пошук співробітників, можна судити по інформативності в ЗМІ, частоті оновлень і відвідуваність сайту, членство в асоціаціях і проф. об'єднаннях, згадок в мережі і т.д. Причому, хорошим показником може служити мінімальна кількість негативних відгуків, а також рекламні заходи які проводяться професійно і регулярно.

Якщо агенство рекомендується колегами, можна говорити про успішність його попереднього досвіду роботи.

Про компетентність і професіоналізм співробітників підприємства на початковому рівні знайомства із агенством судити можна за власними відчуттями. Спиратись можна на приємність приведеного першого враження, на грамотність, дохідливість та аргументованості мовлення, щирості інтересу до клієнта. Головне ж, що формує сприятливе враження - знання основних проблем ринку праці, а також персоналу в даній сфері. Варто уточнити, що компетентність спеціалістів в області рекрутинга росте нарівні із досвідом, навички ж краще всього відпрацьовуються на спец.тренінгах. Тому не зайвим буде поцікавитись, на чому будується внутрішнє навчання в агенстві, якими досягненнями може похвастатись "Ваш" рекрутер...
 

Такі параметри, як чіткість, технологічність роботи клієнта, відслідити неважко. Достатньо, наприклад, просто подивитись і проаналізувати документацію.

Ну і про вартість послуг. Підприємства, які надають по-справжньому якісні послуги, гарантуючи дотримання не тільки прописаних в документації обов'язків, але і етичних норм, розвиток кваліфікації співробітників, тех. обладнання, а також розробку ефективних методів вкладають дійсні немалі засоби. Тому і вартість послуг, виявиться вище середньої по ринку. Раціональним цьому буде спочатку визначення оптимального співвідношення ціни і якості, на яке ви розраховуєте.