Як правильно скласти резюме 2012

Ринок праці переживає пост кризову стагнацію, боротьба за гарну вакансію посилюється з кожним днем. Можна говорити про те, як правильно пройти співбесіду, яке вибрати кадрове агентство, але не варто забувати, що підбір персоналу починається з вивчення резюме.

Якщо ваше резюме складено неправильно, шансів на подальше спілкування з роботодавцем у вас дуже мало. Почнемо з того, що таке резюме, не тільки для кадрового агентства і фахівця з підбору персоналу, а й для людини, яка шукає роботу. Резюме - це, перш за все, офіційний документ вашої трудової діяльності. Тому підбір персоналу приділяє цьому питанню багато уваги. Шановні претенденти, не забувайте це, пам'ятаєте, що резюме - це не гумористична байка, не художнє полотно і не розважальний документ з переходами і посиланнями. Уявіть собі здивування кадрового агентства, коли, наприклад, на вакансію фінансового директора, приходить резюме від претендента у вигляді фотографії та описом, що він претендує на посаду фінансового директора.

 

Резюме має бути в форматі Word, має бути російською або українською мовою (найкраще на тій мові, на якому подається вакансія), якщо вакансія не вимагає і не передбачає написання документа англійською, німецькою або іншою іноземною мовою, не варто відправляти резюме саме і тільки в такому форматі. Іноді, кандидати надсилають кадровому агентству резюме на португальською, іспанською або інших (не настільки популярному мовами), в таких випадках, ми хочемо звернути увагу претендентів, краще написати про знання таких мов в тексті резюме, але не надсилати його написаним цією мовою. Адже шансів, що фахівці з підбору персоналу кадрового агентства знають ці мови досконально дуже мало. Професійне резюме повинно містити в собі інформацію про освіту: основному і додатковому. Додаткова освіта - це підвищення кваліфікації, проходження курсів та тренінгів, сертифікації. Ця інформація повинна в собі містити рік і місце освіти, тривалість навчання, назва курсу.

Сучасне резюме повинно розкривати ваш професійний досвід, тому пишіть повну інформацію про місця своєї трудової діяльності. Ця інформація повинна в собі містити назву компанії і профіль її діяльності. Профіль її діяльності є ключовим у цьому контексті, особливо для дрібних компаній. Так як, приміром, якщо Ви пишете про те, що працювали головним бухгалтером в компанії «Іванов і Сидоров», то кадрове агентство не може зрозуміти це будівельна компанія, фінансова або юридична. Інформація про місце роботи повинна містити назву вашої посади, повний супереч ваших обов'язків і період роботи.

Не забувайте головне - написане і відправлене вами резюме є вашою ж презентацією себе як фахівця. І якщо ви поставилися до цього несерйозно і поверхнево, такий же і буде результат і відповідь з компанії роботодавця.