Як не бути обманутим в пошуку роботи

Щоб, шукаючи роботу, не бути обдуреним, варто знати прийоми сучасних шахраїв від «рекрутингу». Далі рекомендації на цей рахунок, підготовлені фахівцями рекрутингового агентства «Глорія».

Про проходження медкомісії.

Якщо в закладі громадського харчування вимога медкнижки - норма, то пропозиція оплатити повне медобстеження менеджеру, має, по крайней мере, насторожити.

Про платне навчання.

Також не варто поспішати оплачувати пропоноване, нібито обов'язкове навчання, до підписання трудового договору. Навіть якщо потенційний роботодавець мотивує це необхідністю підвищення кваліфікації, погоджуйтеся на останній лише після офіційного працевлаштування.

Про оплату картки.

Не потрібно поспішати вносити невелику суму за пластиковою картку, на яку нібито в майбутньому буде перераховуватися зарплата. Існує кілька моментів, які обов'язково слід враховувати, а саме:

- картку роблять тільки після офіційного працевлаштування, тобто після підписання офіційного трудового договору;

- можливо і досить часто практикується надання банківськими структурами і абсолютно безкоштовних карт. Причому працівник має можливість самостійно вибирати варіант використовуваної карти.

Про купівлю будь-яких товарів

Поширеною прийомом брехунів-наймачів є застосування схем, властивих мережевому маркетингу. Іншими словами здобувач для реалізації будь-якої продукції в подальшому повинен спочатку її придбати. Досить часто, як версії подібного «розлучення» використовується і наполегливе пропозицію закупівлі будь-яких матеріалів для виконання майбутньої роботи.

Про «гарантоване» працевлаштування

Як вищевказаного, досить часто пропонується прийом на якусь посаду зі скромним окладом на випробувальний термін. При цьому озвучується обіцянка швидкого підвищення безпосередньо після зарахування в основний штат співробітників. Однак, після пробних 2-3 місяців, здобувач, старанно виконував свої трудові обов'язки, раптом виявляється не при справах ... Знаходяться дуже вагомі причини відмовити йому в працевлаштуванні вже на постійній основі. Насправді, все просто! Таким чином, хитромудрі підприємці намагаються заощадити. Так, зарплату працівник отримує, але в урізаному обсязі!

Про підміні трудового договору кредитним

Найпоширеніше розведення в даній сфері на сьогоднішній день. Мова про ті випадки, коли здобувач отримує підтвердження в листі з «майже прийняттям на бажану роботу». Однак, як виявляється, для працевлаштування необхідно пред'явити паспорт. Далі на момент підписання трудового договору раптом несподівано з'ясовується, що вам пропонують підписати кредитний його аналог. Пам'ятайте про те, що всі документи перед підписанням, повинні самим скрупульозним чином вичитуватися.

Підіб'ємо підсумки, перерахувавши, основні проблемні моменти, які повинні насторожити в ході працевлаштування.

По-перше, підозріло виглядає чимала кількість претендентів різного віку, які, як і ви, прийшли по даного оголошення працевлаштуватися.

По-друге, розміри, обіцяної зарплати, які явно трохи вище середньої по галузі. Ми навіть не говоримо про ті випадки, коли оклади здаються надто високими.

По-третє, розпливчастість вимог до потенційних претендентів.

По-четверте, мінімум відомостей у відкритому доступі, як про саму компанію, так і про майбутні обов'язки претендента. Якщо звучать загальні фрази у відповідь на конкретні питання, це однозначно розлучення.

По-п'яте, прохання про внесення будь-яких сум. Чим би це не було викликано, швидше за все, ви маєте справу з нахабним обманом.

Будьте пильні, а ще краще звертайтеся в рекрутингові агентства з бездоганною репутацією і досвідченими фахівцями.