Сучасний випускник вузу і кар'єра в бізнесі

Сучасний бізнес неприпустимий без конкуренції, боротьбі за кращі кадри, причому боротьба йде нежартівлива, і методи використовуються найнеочікуваніші. Варто уточнити, що основною проблемою учасного ринку праці називають неузгодженість інтересів бізнес-структур, вищих навчальних закладів і, власне, випускників. Тому перші використовують іноді неочікувані методики для виділення кращих претендентів на конкретні посади. Варто, наприклад, розказати про такий аналог, як Graduate-рекрутмент. Технологія орієнтована на підбір найбільш підходящих претендентів неопосередковано зі студентської лавки. Вважається, що такі спеціалісти краще всього підходять під цілі вирощування власних кадрів. Що ж представляє собою середньостатистичний український випускник? Наскільки важливим являється те, який ВУЗ він закінчив для нього самого і для потенційного роботодавця? Накінець, якими особистими якостями повине володіти випускник,щоб кар'єра і бізнесі "пішла? Спробуємо розібратись.
 

Роботодавці, вибираючи кандидатів із вчорашніх випускників, спочатку аналізують зовсім не знання, а оцінки тих самих знань рейтинговими вищими навчальними закладами. Бренд останніх - зовсім не єдиний критерій образу. На позитивність рішення впливає і перелік необхідних особистих якостей, і відповідність корпоративній культурі. Не скидається із рахунків і схильність до тієї чи іншої діяльності.

А тепер про те, які фактори не по смаку середньостатистичному українському роботодацю. По-перше, не подобається те,що молоді люди продовжують вчитись. Більшість наймачів вважають, що якщо навіть заочна або вечірня форма навчання, всеодно студент не буде всецільно віддаватись роботі. У студентів на цей рахунок своя думка - вони власне продовжують вчитись із-за стремління до більш успішної і швидкої кар'єри. Який оптимальний варіант? Навчання - не для диплома, а на користь справи! Якщо людина отримує освіту і тій сфері яка близька  підприємству, перешкоджати не варто. Розумніше буде заохочувати такі ініціативи.
 

Сучасні бізнес-структури шукають претендів і за допомогою інших методик. Якщо в цьому процесі активно задіяні семінари та тренінги, то мова йде про методику підбору кадрів під назвою Graduate Recruitment & Development. Цікаво, що сьогодні для підбору персоналу використовується величезна кількість найрізноманітніших бізнес-ігр, тренінгів. Тому підбір кращих кандидатва із студентів не складає особливої проблеми.

Зроуміло, вивчається і особистісні складова майбутнього працівника. Нюанс в тому, що така сфера як підприємниство, передбачає наявність особливих якостей характеру.

Успішний бізнесмен акуратний і охайний. Він, безсумнівно, добре освідчений, адже прийдеться розбиратись в дійсно багатьох сферах, починаючи від податків і фінансів, і закінчуючи управлінням людьми. Однак, куди важливіше, як показує практика, такі характеристики, як рішучість і сміливість, креативність і винахідливість, товариськість і чксність. Не обійтись в бізесі і без гнучкості. Остання стане доречною в спілкуванні із підрядчиками і клієнтами, а також потенціальними партнерами і т.д. На сьогоднішній день гнучкість ціниться набагато більше, ніж впертість і доведення своєї правоти будь-якою ціною. Розуміється, прийдеться бути стійкоим в життєвих ситуаціях.

Визначальними ж для даної сфери є все ж самостійність і здорові амбіції, працьовитість і наполегливість. Кращий же варіант для хорошого працівника - поєднання, на перший погляд, взаємовиключних якостей, а саме амбіційності і скромності, стратегічність мислення та уваги до дрібниць, внутрішнього спокою і ентузіазму, а також уміння аналізувати власні помилки.