Співбесіда на англійській мові

В нашій країні достатньо популярне прислів'я про те, що сані варто готувати раніше, тобто ще літом. І, потрібно сказати, що це прислів'я повне здорового глузду. А тому, якщо в найближчому майбутньому вас чекають пошуки роботи і багаточисленні співбесіди, варто почати готуватись доостанніх раніше.

Якщо ви мрієте влаштуватись на роботу в вітчизняний філіал іноземної компанії, то будьте готові до того, що частину співбесіди обов'язково пройде на англійській мові (само собою, якщо така потреба указана в вакансії). Однак, подібні вакансії не тільки опитують респондентів на англійській мові. Є і деякі інші прийоми, які останнім часом вони використовують все частіше і частіше.

Перший досить поширений прийом - це ще до того, як запрошувати потенційного співробітника на співбесіду, пошукати про нього інформацію в мережі. Найчастіше джерелом цієї самої інформації служать профілі в тих чи інших соціальних мережах. Тому ще до того, як ви плануєте шукати роботу, варто уважно переглянути власні акаунти і видалити компрометуючі знімки. Які фотографії та записи (пости) варто видаляти в першу чергу? Все, що має явний або прихований сексуальний підтекст, натякає або прямо демонструє ваші погані звички, жорстокість по відношенню до людей, тварин, соціально значимих об'єктів.

Другий популярний у зарубіжних компаній прийом полягає в тому, щоб задавати питання і відразу ж вимагати доказів відповідей на них. Як саме це працює? Ну, наприклад, вас цілком можуть запитати про позитивні сторони характеру, і ви повинні будете назвати не тільки ці самі сторони, а й чимось підтвердити свою креативність, працьовитість, допитливість і т.д. Що саме може бути сприйняте в рамках гідних доказів? Довести свою допитливість можна сертифікатами, що підтверджують постійне проходження курсів підвищення кваліфікації. Звичайно ж, найкраще проявить вашу креативність патент на той чи інший продукт. Але і висловлена ​​свіжа ідея з приводу продукції компанії, в яку ви збираєте влаштовуватися, також підійде. Головне, це заздалегідь добре продумати цю саму ідею.

А ще дуже часто люди із зарубіжних підприємств, які проводять співбесіду, буквально всіма силами намагаються вивести респондентів з себе. Пити каву і випадково розлити його на ваші документи, перебити вас в середині розповіді про себе, щоб відповісти на особистий дзвінок - це лише мала частина того, що на перший погляд здається неадекватною, а насправді потрібно, щоб вивести вас із себе. Ваша ж головне завдання полягатиме в тому, щоб ні в якому разі не піддаватися на провокації. Зберігайте впевненість, самовладання і можете навіть пробувати жартувати. Втім, якщо поведінка вашого співрозмовника почне переходити межі пристойного і допустимого, то ви, звичайно ж, можете і навіть повинні зупинити співбесіду. Це теж може бути частиною перевірки.

Якщо ж повернутися до частини співбесіди, яка буде відбуватися на англійській мові, то ось тут все досить просто і найчастіше задаються досить однотипні питання. Тому ваше головне завдання полягає в тому, щоб заздалегідь підготувати відповіді на такі питання.

Що ж зазвичай запитують на співбесіді англійською мовою? Приблизно наступне:

                                                                    · Розкажіть трохи про себе;

                                                                    · Які ваші достоїнства і недоліки;

                                                                    · Чому ми повинні взяти вас на роботу;

                                                                    · Як ви бачите себе через 5/10/15 років;

                                                                    · Яку заробітну плату ви хочете отримувати;

                                                                    · Чому ви пішли з попереднього місця роботи;

                                                                    · Що входило у ваші обов'язки на минулому місці роботи.