Що найбільше цікавить роботодавців в резюме

Рекрутингова компанія «Глорія» не тільки виконує професійний підбір персоналу (Київ, регіон), але і регулярно публікує поради для роботодавців та шукачів. Як правило, це рекомендації засновані на реальному досвіді взаємодії з першими і другими. Тема даного поста - найбільш важливі для роботодавців пункти в резюме.
 
Перше, на що звертає увагу професіонал, розглядаючи резюме, і не має значення, передбачається підбір персоналу Київ або периферія, посаду HR-менеджера або рутинна робота в ІТ - це фотознімок. Насправді, фото кандидата важливо при пошуку всіх фахівців, а не тільки тих, діяльність яких передбачає спілкування з іншими людьми. Саме фото показує, на якому рівні знаходиться у конкретної особистості навик самопрезентації. «Картинка» завжди привертає увагу, причому на підсвідомому рівні рекрутером відразу ж оцінюється смак і приналежність до корпоративної культури кандидата. Чи передбачається посаду HR-менеджера або робота в ІТ, особистий знімок зобов'язаний бути максимально серйозним. Якщо такої, з якихось причин, відсутня, краще взагалі відправити резюме без знімка. Однак при цьому кандидат часто сприймається як недбалий людина, а його шанси отримати жадану посаду стрімко зменшуються.
 
Ключовим «фільтром» для практично всіх роботодавців є відповідність досвіду здобувача бажаної посади. Один з винятків - робота в ІТ. Тут, працевлаштування без досвіду часом можливо, за умови серйозну налаштованість кандидата, готовності багато вчитися.
 
Невеликий відступ - кращий варіант, коли посаду, на яку претендує людина, слово в слово повторює заявлене в вакансії.
 
Висока позиція вакантного місця на увазі від 5 до 10 років практики за профілем роботи. В обов'язковому порядку враховується і той перелік завдань, який виконувався на конкретній посаді кандидатом. Тому минулі обов'язки, а тим більше професійні досягнення, бажано описати детально. Перерахування конкретних успішних проектів, в яких брали участь, теж зайвим не буде. Якщо ж на колишньому місці роботи обов'язки, нехай і в великій фірмі з хорошою репутацією, докорінно відрізнялися від тих, які заявлені на новій посаді, розраховувати можна виключно на початкову позицію.
 
Дуже важливим в резюме рекрутингова компанія «Глорія» вважає і кількість зазначених місць роботи. У пріоритеті у всіх без винятку - стабільність здобувачів. Що мається на увазі? Кандидати, у яких за невеликий період досить багато записів у трудовій книжці, ні у кого не викликають довіри. Існує думка, що «літуни" не докладають особливих зусиль для кар'єрного зростання і віддача від них невелика. А ще такі люди часто конфліктні. Тому більшість роботодавців воліє подібним претендентам співробітників, націлених на довгострокову перспективу.
 
Аналізується і кар'єрне просування, причому не тільки висота займаного службового становища, а й відповідність назви посади виконуваних функцій.
 
Багатьох керівників особливо цікавить останнє місце роботи і причина зміна компанії.
 
І пару слів про те, що неприйнятно в резюме. По-перше, актуальним для цього документа є стислість. Рекрутер, як правило, на перегляд одного резюме витрачає до хвилини, тому складаючи його, не варто виходити за рамки дозволеного обсягу. По-друге, пам'ятайте про грамотності і перед відправкою резюме ретельно перевірте його на наявність орфографічних, логічних і пунктуаційних промахів.