Самі затребувані професії в 2010 році

Самі затребувані професії в 2010 році

2010 рік був важким для ринку праці, посткризова ситуація все ще дуже позначається. Тим не менше, кількість відкритих вакансій стало більше. Роботодавці знову почали шукати персонал, відновлюючи динаміку роботи своїх підприємств.

Наша компанія працює на ринку послуг підбору персоналу, і ми провели свій рейтинг найбільш затребуваних професій на ринку праці в 2010 році, орієнтуючись на заявки, які до нас надходять і на загальну ситуацію ринку праці.

У 2010 році роботодавці найбільше шукали:

  • Менеджерів з продажу. Найбільше такі фахівці потрібні на автомобільний ринок, ринок сільськогосподарської продукції, ринок харчових технологій і товарів. До них можна так само віднести і ТОП посади в сфері продажів, такі як комерційний директор.
  • На другому місці (як і в 2009 році) є фахівці IT сфери. Роботодавців найбільше цікавили розробники баз даних, web-розробники, програмісти.
  • Наступне місце займають бренд-менеджери, фахівці з піару і маркетингу. Попит на них зріс, порівняно з показниками 2009 року, але рівень заробітних плат так і залишився істотно низький, прирівнюючи до показників докризових мірок.
  • Виріс попит на банківських фахівців. Особливо касирів, менеджерів по роботі з клієнтами і ТОП посад.
  • П'яте місце займають аудитори та бухгалтери. Причому, майже в кожному бухгалтері роботодавець хоче бачити вміння проводити аудит підприємства.
  • На шостому місці розмістилися фахівці будівельної сфери. Роботодавці шукають проект - менеджерів, архітекторів, інженерів та керівників відділів будівництва.
  • Затребувані фахівці управління персоналом: HR менеджери, керівники департаментів управління персоналом, начальники кадрової служби, кадровики.
  • Замикає наш рейтинг офісний персоналу: секретарі, офіс - менеджери і помічники керівників. До таких фахівців зросли вимоги: вони у 80% повинні вільно володіти англійською мовою, досконало знати багато комп'ютерні програми, мати досвід ведення і протоколювання ділових переговорів, мати закінчену вищу освіту.

Аналізуючи ринок, ми можемо припустити, що в 2011 році тенденція ринку праці збережеться теперішня, з тими змінами, що фахівців будівельної сфери і менеджерів з персоналу будуть шукати більше. Так само зросте інтерес до юристів і фахівців фінансового ринку.

Консалтингова компанія «Глорія»
професійний підбір персоналу, ректутінг
Матеріали викладені в цій статті мають авторські права
і належать Консалтингової компанії «Глорія