Розвиток бізнесу за допомогою правильного підбору персоналу

Розвиток бізнесу за допомогою правильного підбору персоналу

Сьогодні ні для кого не секрет, що успіх у бізнесі часто визначають правильно підібрані співробітники. Підбір кадрів один з важливих елементів в управлінні компанією, він відноситься до довгострокової інвестиції, яка у разі правильного розрахунку принесе чималий прибуток для будь-якого бізнесу. Останнім часом з'явилася нова тенденція у визначенні ринкової вартості компанії - це аналіз її команди, і, на мою думку, це цілком обгрунтоване рішення. Враховуючи наскільки швидко в наш час відбуваються зміни на світовому ринку і яка існує конкуренція у всіх сферах бізнесу, як правило, вириваються в перед ті компанії, у яких краще підібрана команда.

Отже, як же правильно підібрати співробітників в компанію, щоб досягти розвитку та успіху в бізнесі?

При підборі персоналу важливо пам'ятати, що ідеальних кандидатів не існує, є відповідні і невідповідні для конкретної вакансії співробітники. Тому, підбираючи персонал, потрібно розставити пріоритети у вимогах до кандидатів, тобто визначити, які компетенції кандидатів будуть відповідати цілям і завданням компанії.

Також при підборі персоналу важливо враховувати чи впишеться майбутній працівник в існуючу в організації корпоративну культуру. Це є одним з найважливіших критеріїв при підборі персоналу, оскільки міжособистісні відносини в колективі впливають на згуртованість та ефективність командної роботи в цілому.

Процес підбору персоналу не повинен носити інтуїтивний характер, коли загальне враження від кандидата може нівелювати його «плюси» як професіонала, або приховати його недоліки. Підбираючи персонал важливо спиратися на ті критерії, які допоможуть мінімізувати вплив першого враження. Тут допоможе акцент на професійних знаннях і навичках кандидатів, які можна перевірити за допомогою спеціальних завдань або питань.

Крім професійних компетенцій, при виборі кандидатів потрібно враховувати їх індивідуально-особистісні особливості. У залежності від конкретної посади, при підборі персоналу будуть важливі ті особистісні властивості кандидатів, які будуть максимально сприяти досягненню успіху на цій позиції.

Отже, при підборі персоналу важливо правильно визначити стратегічні завдання компанії і зрозуміти, які саме співробітники будуть оптимально підходити для даної роботи в даній організації та колективі. Багато провідних компаній вже давно зрозуміли, що висококваліфікований і правильно підібраний персонал одна з провідних сил досягнення успіху в бізнесі, тому вкладають чималі кошти в розвиток і навчання свого персоналу.

Консалтингова компанія «Глорія»
професійний підбір персоналу, рекрутинг
Матеріали викладені в цій статті мають авторські права
і належать Консалтинговій компанії «Глорія»