Професійний HR-менеджер, який він ідеальний менеджер по персоналу

Професійний HR-менеджер, який він ідеальний менеджер по персоналу

У цій публікації відображена точка зору «Глорії» (рекрутингова компанія, Київ) на ключові складові іміджу ідеального менеджера з персоналу. Одне з основних напрямків діяльності «Глорії», нагадаємо, рекрутингові послуги за договором.
 
В першу чергу, слід знати, що HR-співробітник - це публічна особа, діяльність якої зосереджена в області людських ресурсів. Професійний HR-менеджер, насправді, виконує не тільки підбір персоналу. Швидкий пошук кандидатів їм здійснюється в ході бесід з претендентами при прийомі на роботу, аналізі резюме і характеристик. Крім того, в його обов'язки входить безпосереднє спілкування з працівниками, впровадження в життя корпоративної політики фірми, але, головне, допомога начальству в рішенні всіх кадрових питань. Назвемо і функціональні обов'язки HR-менеджера: рекрутмент і оцінка, адаптація та розвиток, мотивація і навчання, кадрове діловодство, компенсації, пільги.
 
Управління та підбір персоналу на увазі безпосереднє співробітництво з різними категоріями працівників, починаючи від адміністрації і закінчуючи техніками, представниками клінінг-підрозділів. Неконструктивну або непродумане висловлювання, непрофесіоналізм з боку HR-фахівця здатні внести дисонанс в робочу обстановку, стати причиною конфлікту. Ось чому компетентність і професіоналізм менеджера з персоналу так важливі.
 
Далі про те, які ж якості важливі, бажані для ідеального HR-менеджера і трохи про його профімідже. Останній являє собою імідж, що відповідає особливостям конкретної професії, уявлення про працівника, що складається про нього і у керівництва, і у підлеглих, і у колег, клієнтів підприємства.
 
Робота над профіміджем має на увазі вміння сформувати позитивну «картинку», що підкреслює кращі якості (ділові та особистісні) фахівця. Ключовими елементами успіху тут виступають оптимальне поєднання профкомпетентності, емоційної стабільності і інтелекту, приємної зовнішності, знання етикету і грамотної мови. Причому, чим вищим виступає статус такого менеджера в підприємстві, тим більш високою потрібна профкомпетентность.
 
Секрет в тому, що ступінь кваліфікації HR-фахівця незмінно перебуває в сфері першочергових інтересів всіх співробітників. Дуже важливо не давати ні найменшого приводу засумніватися у власній компетентності нікому. Для HR-менеджера принципові енергійність, обізнаність в області новинок спеціальної літератури, обмін досвідом з колегами. Для кожної успішної компанії потрібні незамінні HR-професіонали. Не менш актуальне для професійного іміджу та інтелект емоційний. Маю на увазі не тільки здатність «читати» емоції, думки свої і колег, а й управляти ними, а також уміння ладити з самими різними індивідуумами. Останнє допомагає створювати продуктивні відносини в колективі.
 
Позитивний імідж менеджера з персоналу допомагає сформувати довірчу атмосферу, налагодити продуктивний діалог з персоналом. Подібний фахівець зобов'язаний постійно працювати над вдосконаленням іміджу, не допускаючи маніпуляцій, підкреслюючи власний професіоналізм.
 
Рекрутингова компанія (Київ) «Глорія», замовити у якій можна рекрутингові послуги за договором, включаючи і швидкий пошук кандидатів, допоможе підібрати справжнього HR-професіонала, який дійсно плідно і успішно працює з людськими ресурсами. З таким професіоналом підприємство отримає максимально якісне управління персоналом, розстановку пріоритетів, розвиток працівників з максимально прозорою прорисовкой цілей і завдань.