Працевлаштування молоді

Той, хто хоча б раз самостійно шукав для себе роботу, відмінно знає, який це складний і трудомісткий процес. Ще складніше, якщо ви шукайте свою першу роботу, тобто поки не маєте досвіду, навичок і знань. Куди ж звернутися в подібному випадку? Як вести себе на співбесіді для того, щоб сподобатися потенційному роботодавцю? Про все це ми якраз і хотіли б розповісти вам далі.

Почнемо з того, де ж саме і кому саме варто шукати свою першу роботу. У тому випадку, якщо ви вчитеся на так званому денному відділенні ВНЗ і відчуваєте в собі сили і бажання на те, щоб працювати додатково (можливо, бажання і сил немає, але є потреба), то не варто відразу ж намагатися влаштуватися на службу за фахом . Особливо це актуально в тому випадку, якщо ви поки ще вчитеся на першому-другому курсі. Тут вам краще звернути увагу на вакансії з мінімальним набором вимог і максимально вільним графіком (офіціант, кур'єр, промоутер). Влаштуватися на таку роботу вам буде нескладно, але в результаті ви отримаєте не тільки гроші, але і безцінний досвід першого працевлаштування.

Ви вчитеся на денному відділенні, але вже на третьому курсі і вище? Тоді можна спробувати пошукати собі роботу за фахом. Ясна річ, що працювати «на повну силу» і «на повну ставку» вас поки ніхто не візьме. Тому найкращий варіант тут - це спробувати влаштуватися секретарем, асистентом до досвідченого працівника своєї спеціальності. Втім, непогано буде спробувати влаштуватися у фірму, яка працює у вашій майбутній «рідний галузі». І в першому, і в другому з озвучених вище випадків у вас буде відмінний шанс зарекомендувати себе і навіть в майбутньому отримати роботу за фахом.

Що стосується тих людей, які здобувають освіту заочно або на так званому вечірньому факультеті, то для них при пошуку першої роботи актуальні ті ж правила, що наведені вище. Правда в даному випадку вам варто шукати службу на повний день.

Ми поговорили про те, яку роботу і кому краще шукати. Тепер же прийшов час обговорити оптимальні канали для пошуку першої служби. Насправді, тут варто використовувати найрізноманітніші можливості: починаючи від регулярного перегляду друкованих та інтернет-ЗМІ, закінчуючи опитуванням друзів, знайомих і самостійного розміщення вакансії на спеціалізованих сайтах.

Ну, а тепер прийшов час поговорити про те, як правильно поводитися на співбесіді для того, щоб отримати свою першу роботу.

Перше і головне правило, яке дійсно добре працює і яке вам допоможе здобути успіх на абсолютно будь-якій співбесіді - це чесність, відкритість. Ні, звичайно ж, не варто з порога заявляти, що ви, в чомусь то, досить ледача людина і з комунікацією у вас теж проблеми - подібне краще залишити при собі. А ось намагатися збрехати про якусь офіційну інформацію (вік, наявність освіти і т.д.) - це дійсно погана ідея. Врахуйте, що якщо обман розкриється, для вас може закритися дорога не тільки в цю, а й у багатьох інших компаній. А все тому, що багато підприємств сьогодні використовують загальні бази здобувачів, куди ретельно заносять інформацію про кожного, який побував на співбесіді.

З першим правилом ми визначилися - на співбесіді не можна приховувати важливу офіційну інформацію. Що ж стосується другого правила, то воно звучить так - проявляйте ініціативність, зацікавленість. Ваше завдання на співбесіді - дати потенційному роботодавцю зрозуміти, що ви дійсно хочете і готові працювати. Довести свою старанність, прагнення можна по-різному (гарячі запевнення, питання про майбутню службу з уважним вислухуванням відповідей). Виберіть свій оптимальний варіант і дійте!