Пошук бездоганної роботи

Якщо Ви мрієте про вдалу кар'єру - ця стаття багато в чому для Вас.

Будучи компанією з підбору персоналу, закриваючи кожен день вакансії наших клієнтів, ми весь час стикаємося з кар'єристами. Це дозволило нам зробити аналіз - хто ж такі кар'єристи нашого часу. Їх історії не є чимось незвичайним. Багато хто з них мріяли про хорошу кар'єру з дитинства і отримали свою, для багатьох - це все ще мрія, вони все ще шукають свою бездоганну роботу, хоча за плечима вони вже мають по 15 років трудового стажу.

Якщо Ви один з тих, хто хоче змінити свою кар'єру, Ви не самотні. Це почуття можна зрозуміти, оскільки, швидше за все, ви витратили багато років на здобуття освіти, відточуєте своє ремесло. Можливо, Ви вже досягли середини шляху, але все ще не там де б Вам хотілося бути, і Ви залишаєтеся незадоволеним своїми кар'єрними успіхами.

Як і більшість змін у житті, кар'єрні вимагають самоаналізу, і серйозного експертного аналізу місця, де б Ви хотіли працювати і ким. Якщо Ви виявите, що не задоволені своєю роботою, задайте собі наступні питання, вони допоможуть Вам на шляху до Вашої роботи мрії.

 • Що таке мій нинішній коло обов'язків?
 • Що таке ідеальні функціональні обов'язки?
 • У чому різниця між ними?
 • У чому подібність?

Ця вправа допоможе Вам зрозуміти відправну точку. Воно змусить Вас уважно вивчити поточні посадові обов'язки, і зрозуміти, як вони ставляться до загальної кар'єрної мети. Коли ми проводимо співбесіди, то часто спостерігаємо, що у Кандидов на вакансії їх нинішні функціональні обов'язки абсолютно не збігаються з тими, якими б вони хотіли займатися на вершині своєї кар'єри.

 • Що мені найбільше подобається робити?
 • Що мені найменше подобається робити?
 • Що з того, що мені подобається робити я міг би застосувати в абсолютно іншій області діяльності?

Найскладніша частина зміни кар'єри - це розшифрувати, як Ваг досвід відноситься до іншої галузі або області. Іноді відповідь очевидна. В інших випадках, це може зайняти більше часу, щоб все-таки визначити, як Ваші пов'язані з роботою навички будуть апелювати до нової галузі практики.

 • В якій роботі я був самим успішним?
 • В якій роботі я був найменш успішним?
 • Чому?

Виконання цієї вправи зможе розкрити для Вас, що рухає Вами, якою роботою Ви «горите». Якими навичками Ви володієте, але не використовуєте в роботі і навпаки, яких навичок у Вас немає, а в роботі вони потрібні.

 • Які аспекти моєї особистості можуть перешкодити (або перешкоджати) моєму кар'єрному росту?
 • Це важливе питання, тому що Ваша особистість і те, як Ви спілкуєтеся з іншими людьми, може визначити, наскільки успішною людиною Ви станете.
 • Чи можу я продавати «Форд» видаючи його за «Мерседес»?

Часто люди не усвідомлюють, що в кар'єрній гонці їм потрібно жертвувати багатьма речами. Витратьте час, щоб подивитися фінансові показники. Визначтеся, чи готові Ви жити без відпустки або без сімейних вечерь, або без суботників на дачі.

Ви так само можете виявити, що повне перетворення може зайняти деякий час. Вам може знадобитися додаткове навчання або освіту. Можливо, Вам доведеться в якийсь компанії піти на такі жертви, як пониження в посаді, щоб після досягти там кар'єрного успіху.
Зміни в кар'єрі вимагають стійкості, впевненості, а головне, терпіння. Ми рекрутери, як ніхто інший знаємо золоте правило - спочатку ти працюєш на кар'єру, а після кар'єра працює на тебе.

Керуючий партнер Консалтингової компанії «Глорія»
Людмила Петрученко