Підбір персоналу в Україні

 

Ринок праці в Україні активно почав свій розвиток на початку двохтисячних років. За цей період сформувалися певного виду послуги працевлаштування, які представляються професійними, легітимними компаніями. Враховуючи зміни, внесені в законодавчу базу України в 2012 році, єдиним суб'єктом господарської діяльності, який надає послугу підбір персоналу для роботодавця (який оплачує ці послуги) в правовому полі, є рекрутингове агентство.

 

Компанія роботодавець має розуміти, що в пошуках співробітників їй важливо, щоб були враховані її вимоги до претендентів на відкриту вакансію, побажання та дотримані її уявлення про те, який співробітник потрібний на даному етапі компанії. Всі ці вимоги неможливо дотримати, якщо компанія, яка займається забезпечення персоналу, надає інтереси претендента, а не роботодавця. Менеджери такої компанії готові, свідомо, переконувати потенційного роботодавця в тому, що кандидат підходить на відкриту вакансію. Бо суть їх роботи це не підбір персоналу, а працевлаштування фізичних осіб, громадян чи не громадян України.

 

Такі методи роботи мають більше мінусів, ніж плюсів. Так, немає гарантії, що навіть при наявності певного трудового стажу кандидат, якому шукають роботу менеджери з працевлаштування, буде підходити по всіх обгрунтованим вимоги компанії - роботодавця. Немає гарантії в сумлінності менеджера з працевлаштування, який працює в комерційній структурі, націленої на отримання прибутку. Ніхто не може виступити гарантів, що менеджери таких компаній з працевлаштування, дають об'єктивні, достовірні, перевірені факторів про претендента на роботу.

 

Рекрутингове агентство - є компанією, співпраця якої направлено на взаємодію з прямим роботодавцем. Що робить її об'єктивним і надійним партнером не тільки, для компаній, але і для здобувачів. У такій взаємодії претендент не тільки нічого не платить, він так само може бути впевнений в достовірності існування конкретної вакансії в цілому, і в благонадійності компанії, яка подає заявку на підбір персоналу. Це єдині професійний посередник на ринку праці Україна, компетенції та якості якого перевіряються посередництвом співпраці і виконання взятих на себе договірних відносин.

 

Анна Рибченко