Підбір IT-фахівців - одне з найскладніших напрямків рекрутингу

Підбір IT-фахівців - одне з найскладніших напрямків рекрутингу

Підбір IT-фахівців справедливо вважається одним з найскладніших напрямків рекрутингу. Це пов'язано з тим, що у працівників інформаційної галузі найчастіше є свій, унікальний погляд на світ. Крім того, нерідко у IT-фахівців присутні і деякі проблеми з комунікацією. Але що ж тоді робити? Як правильно вести it рекрутинг? Київ і його рекрутингове агентство «Глорія» дало нам відповіді на ці питання і нижче ми поспішаємо поділитися отриманою інформацією з вами.
 
Отже, в першу чергу, дуже і дуже важливо правильно організувати спілкування з потенційним претендентом на ту чи іншу ІТ-посаду. Тут важливо врахувати два моменти. Перший момент полягає в тому, що більшість IT-фахівців є вкрай небагатослівними людьми. Отже, і заявка на підбір фахівця, і анкета-опитувальник повинні бути складені таким чином, щоб потенційний кандидат міг відповідати на питання досить стисло, коротко і лаконічно. Чітко усвідомите для себе, що ІТ-фахівець - це не рекламщик і не менеджер, йому красномовство в роботі не потрібно. А тому не вимагайте і не чекайте розгорнутих відповідей при розмові з такими людьми.
 
Для довідки: з особливою небажанням і настороженістю фахівці інформаційної галузі відносяться до питань про особисте життя. А тому їх варто або зовсім уникати, або проявляти в цьому відношенні максимальну делікатність.
 
Другий момент - гранично важливо і щоб питання були логічно пов'язані між собою. Це, звичайно ж, не найважливіше вимога до ведення діалогу з потенційним кандидатом на ІТ-посаду. Але, повірте, людині цієї галузі буде набагато простіше відповідати вам на питання в тому випадку, якщо наступний буде логічно випливати з попереднього. Ця вимога пов'язана зі специфікою роботи ІТішніков, де все логічно взаємопов'язане.
 
Оскільки ІТ-фахівці, що стає зрозумілим з наведеного вище, далеко не завжди є відмінними майстрами «розмовного жанру», рекрутингове агентство «Глорія», яке, нагадаємо, також професійно виконує і it рекрутинг (Київ), радить просити у кандидатів посилання на їх попередні проекти, роботи. І нехай навіть ви самі не зможете толком розібратися в рівні вирішеною завдання, бажання і готовність відразу надати вам результат минулих праць вже скаже багато про що.
 
Якщо ж повернутися саме до частини інтерв'ю, то все-таки ідеальний вихід - це заручитися підтримкою досвідчених фахівців під час проведення такої бесіди. Чому? Крім уже озвучених вище нюансів, є шанс того, що ви не зможете знайти спільну мову з потенційним кандидатом ще й тому, що він просто буде використовувати в своїй промові звичні і відмінно зрозумілі йому терміни. Ви ж про ці термінах можете нічого не знати. У теорії, звичайно ж, можна витратити деякий час на попередню підготовку і спробувати хоча б поверхово познайомитися з тією галуззю, фахівець якої вам необхідний. Але, на ділі, набагато простіше і правильніше буде звернутися якщо не до іншого ІТішніку (можливо, у вашому штаті вже є такий фахівець), то до профільної рекрутингової компанії, головний напрямок роботи якої - це надання послуги «підбір персоналу ІТ-профілю».
 
Якщо звернення до фахівців вам з якихось причин не до вподоби ... Якщо ви думаєте, що інтерв'ю і правильно складена заявка на підбір фахівця з галузі інформаційних технологій - це легко і просто, то хоча б не соромтеся перепитувати у кандидата незрозумілі моменти під час спілкування. Ну, а що стосується згаданої вище заявки і головних правил при її складанні, то тут, щоб не потрапити в халепу, «подгляд» правильні зразки у компанії, основний профіль роботи якої - надання послуги «підбір персоналу ІТ-профілю».