Найзатребуваніші спеціальності майбутнього в області ІТ-сфери

Найзатребуваніші спеціальності майбутнього в області ІТ-сфери

Прогрес невблаганний і з кожним кварталом кількість вакансій в IT-cфері неухильно зростає. Розберемось, які ж спеціальності із неї в недалекому майбутньому виявляться найбільш затребуванішими.

Спочатку про так звані універсали, які вміють багато чого, але "поверхнево"...Логічно, що з вдосконаленням технологій, попит на них буде падати. Більш затребуваними будуть "вузькі" спеціалісти, у яких мається багаж із дійсно глибоких знань. В першу чергу, це стосується спеціалістів Big Data, web-аналітиків і web-розробників, включаючи розробників мобільних іграшок, хмарних проектів. Затребуваними будуть і дизайнери в області інфографіки (графічний варінт подачі інформації, який дозволяє просто припіднести важкі речі).

 

Новим явищем являється і злиття ІТ-сфери з іншими сферами - звідси поява абсолютно нових професій. Мова йде про кодерів, сисадмінів, які крім "своєї" технічної складової, розуміють змістовну і предметну сторону питання. Іншими словами, мова йде про те,що останні врховують ті умови, в яких розроблений продукт стане використовуватись. Від високласних спеціалістів сьогодні очікують гнучкості і врахування запитів замовника.

Найбільш затребуваними виявляться, на думку аналітиків, і ті спеціалісти, які націлені на створення альтернативних продуктів по відношенню до вже існуючих.

Звичайно, в будь-якому випадку, не впаде і попит на спеціалістів, які працюють в сфері інформаційної безпеки, розробників ПО. Останні сучасними ВУЗами не випускаються, виховуються вони дуже довго і коштують немало.

Найвищим попитом сьогодні відрізняються так звані мобіл-розробники. Збережеться попит на прикладних, iОS/Аndroid, web- розробників, спеціаліства по QA і архітекторів, сисадмінів, менеджерів проектів, різного напрямку Неlpdesk і дизайн-спеціалістів. Скоріш за все, дуже затребуваними виявляться вакансії в сфері «AR еverywhere» (дослівно - "додаткова реальність скрізь"). Мова йде про сферу проектуючого розуму і подібних.

А тепер приблизний рейтинг найбільш затребуваних на сьогодні вакансій в сфері IT. На першій позиції айтішніки,які позиціонуються себе systems engineer. Це, як правило, ті висококваліфіковані спеціалісти, які працюють на стику софта та апаратури, причому із новими девайсами і компонентами. Відмітимо, якщо дана спеціальність на сьогодні найбільш затребувана в Штатах, то, напевно, в нашій країна на неї в перспективі буде попит.

IT Project Manager або коротко РМ представляє собою людину-дирижера, який управляю одночасно і ресурсами людськими, і тайм-менеджерами.

Ну і, звичайно, сисадміни, які відповідають і за установку, супроводження сервірних систем, і за показники продуктивності, безпеки, віртуалізацію і обновлення софту, а також за ступінь інтеграції в інфраструктуру конкретних підприємств. Крім серверів, нині сисадміни забезпечують діяльність і робочих станцій.

Помітно, що в перспективі робота в сфері ІТ-технологій зовсім не обов'язково буде зв'язана із програмними розробниками або інформ-безпекою. В найближчі роки, як і сьогодні, в даній галузі будуть затребувані і робітники з продажу, і "специ" по роботі із клієнтами, і контент-маркетологи, дизайнери і т.п. Іншими словами, сектор ІТ і сьогодні, і в найближчому майбутньому буде повноцінно працевлаштовувати немалу кількість найрізноманітніших професій.Тому, всі хто бачить себе в даній сфері, вчіться і вдосконалюйтесь. Чим-чим, а роботою ви точно будете забезпечені.