На кого варто вчитись, щоби бути затребуваним на ринку праці

Перед кожним випускником школи жваво постає питання про те, який же ВНЗ і яку ж спеціальність вибрати для того,щоб потім стати затребуваним на ринку праці. Деякі щасливі діти зарані чітко знають, ким вони хочуть сьогодні бути, раніше починають отримувати необхідні знання і, як наслідок, зазвичай доволі непогано влаштовуються в житті, займаючись улюбленою справою. При чому таких осіб традиційно охоче беруть на службу навіть в ті, здавалось би, організації, куди запросто неможливо влаштовуватись на роботу....

Але що ж робити, якщо з вами або вашою дитиною ситуація стоїть по-іншому? Як поступити, якщо ваш син, дочка до цих пір не знає, ким він або вона хоче бути і чим займатись? В такому випадку важливо діяти розумно і вибрати ту спеціальність, робітники якої в мабутньому гарантовано будуть затребуваними на ринку праці. Про найперспективніші подібні спеціальності, ми якраз і хотіли б вам розповісти далі.

1.      ІТ-спеціалісти. ІТ-спеціалісти неймовірно затребувані сьогодні і, як завіряють досвідчені професіонали, такая ж тенденція збережеться і в найближчі кілька років.  При чому якщо ви не тільки хочете в майбутньому гарантовано працевлаштуватись, а ще й мрієте отримувати великі гроші, а можливо, навіть, і виїхати за кордон по запрошенню, то цей варіант підходить як не можна краще. Інша справа, що для того, щоби займатись розробкою програмного забезпечення  і не тільки, людині необхідні певні якості. Уважність, посидючість, а іноді і нестандартне мислення, аналітичний склад розуму - ось що допоможе досягти успіху в ІТ сфері і успішно закінчити відповідний ВНЗ. Якщо ж у всіх цих якостях у вас або вашої дитини немає і ви(ваша дитина) скоріше натура творча, схильна до авантюр і обтяжуюча відповідальність живого спілкування, то краще вибрати інший варіант.

 2.       Медики. Медики також сьогодні доволі затребувані і також будуть затребувані (знову ж таки, за прогнозами знаючих людей) в майбутньому. Інша справа, що шанс легко працевлаштуватись, отримувати великі гроші і також виїхати за кордон буде тільки у тих людей, які стануть справжніми професіоналами, медицинськими світилами в тій чи іншій галузі. Щоби досягнути цього високого професіонального рівня, потрібно мати тягу до знань. Для медиків також важлива посидючість, уважність і, як би дивно це не було, доволі міцні нерви. Ви і ваша дитина не володіє всіма необхідними навичками? Вибирайте іншу спеціальність.

3.       Маркетологи. Люди завжди щось продавали, і люди завжди будуть щось продавати. А тому зовсім не дивно, що спецалісти, які знають, як підвищити рівень продажів були затребуваними раніше і явно будуть затребуваними в майбутньому. Що ж стосується того, якими якостями повинні володіти ті із нас, хто хоче стати успішним маркетологом, то тут на першому місці стоїть аналітичне мислення, тяга до вивчення психології. Крім того, якщо ви будете працювати "в полі", а не просто розробляти стратегії продаж "за кадром", то вам потрібна буде тяга і вміння спілкуватись. Людина без всіх цих навичокк наврядчи зможе добитись успіху і легко знайти роботу на ниві маркетингу.

Для того, щоби отримати кожну із озвучених вище професій, людині варто буде поступити в вищий заклад і закінчити подібний ВНЗ. Однак, знову ж таки, за прогнозами спеціалістів, в найближчому майбутньому будуть затребувані і ті спеціальності, якими можна володіти в технікумах та училищах. Мова йде про спеціалістів різних робочих професій. Особливо це стосується представників будівельних спеціальностей: штукатур, маляр, електрогазозварювальник, столяр, лицювальник і т.д.