Менеджер з підбору персоналу

Фахівець, які працює з персоналом - особлива посада, яка вимагає високої інтелектуальної розвиненості; високих навичок комунікації, які дозволять знаходити спільну мову з абсолютно різними людьми, високого ступеня самоосвіти та розвитку, які дозволять йти в ногу з тенденціями ринку праці, така посада так же вимагає високою стресостійкості, адже не секрет, що робота з людьми найскладніша і емоційно затратна. Передовою функцією такого фахівця є підбір персоналу, за нею йде мотивація, атестація та навчання персоналу.

Рекрутингове агенство Глорія має великий досвід у підборі менеджерів по персоналу для своїх клієнтів, як стверджує Рибченко Анна, провідний спеціаліст Консалтингової Компанії «Глорія», вибрати такого фахівця не так вже й легко. Адже, в подальшому, на нього ляже складний тягар відповідальності за весь персонал підприємства. Враховуючи це, рекрутери висувають високі вимоги до HR-фахівців. критеріям таких вимог відносяться і до моральних, і до професійних, і до особистісних особливостей особистості. Такий фахівець повинен мати профільну освіту, щоб бути компетентним у роботі з кадрами, володіти відповідним досвідом роботи, так як наявність диплома про освіту не гарантує наявність професійно важливі навичок та вміння.

Рибченко Анна вважає, що він повинен, обов'язково, належати до системи «людина - людина», що означає, що робота з людьми буде йому близька за його життєвим орієнтаціям, комфортності діяльності, і головне, вродженим навичкам. Вроджені навички, можливо розвинути у високі здібності, але навпаки, на жаль, ні. У такого фахівця має бути високий ступінь професійної готовності та розвинене почуття особистої відповідальності. Наявність цих та інших факторів може бути основою для готовності працювати в сфері управління персоналом. Фахівці в сфері «людина - людина» як ніхто інший схильні до стресів, але правильна підготовка і високий рівень особистісного розвитку, мінімізують такий вплив і вплив негативних емоційних чинників. В цілому, це цікава і важлива професія, яка благотворно впливає на роботу всієї компанії, але тільки за умови, що цю посаду займає грамотний, компетентний фахівець, який любить цю роботу і неупереджено і цілком їй віддається.

Людмила Петрученко