Маркетолог - це всебічно розвинена людина. Він повинен вміти практично всі

Маркетолог - це всебічно розвинена людина. Він повинен вміти практично всі

Кожен з нас, вибираючи спеціальність, хоче отримати професію з гідним окладом і завжди затребувану на ринку. Так ось, в умовах сучасних трудових реалій і з перспективою на найближчі 20-30 років подібними і високооплачуваними, і досить затребуваними фахівцями будуть саме вони - маркетологи. Але хто ж вони ці маркетологи, і які трудові обов'язки на них покладаються? Яку освіту і особисті якості потрібні для того, щоб досягти тут успіху? Розберемося!
 
Почнемо з того, що ж являє собою професія маркетолога і що входить в посадові обов'язки подібного фахівця. Насправді, тут все просто - маркетолог повинен продавати товари / послуги тієї чи іншої компанії, невпинно стежачи за тим, щоб рівень цих самих продажів підвищувався або, як мінімум, не падав. Для підвищення цього самого рівня продажів, його підтримки на стабільному рівні у маркетолога є маса різних інструментів. Але головне, що тут можна і потрібно робити - це збирати і аналізувати інформацію. Йдеться про інформацію щодо того, чого ж на даний момент найбільше хочуть покупці. І саме орієнтуючись на подібні дані, маркетолог якраз і повинен вносити свої пропозиції з приводу модернизирования і (або) просування товару / послуги.
 
Наведені вище роботи зазвичай виконує не один, а, як мінімум, два маркетолога (два підрозділи одного маркетингового відділу). Ті люди, які займаються збором та аналізом інформації щодо товарів називаються маркетологами-аналітиками. Ті ж фахівці, які на основі отриманих даних роблять висновки і, власне, пропонують шляхи для популяризації, поновлення товару називаються маркетологами-креативщиками.
 
Для того щоб отримати роботу маркетолога, буде добре мати профільну освіту. Отримати таке можна в різних вищих навчальних закладах країни на факультетах соціології, менеджменту.
 
Ясна річ, що для отримання бажаної посади вам буде потрібно не тільки освіта, а й певні особисті якості. Якщо ви метіте на посаду маркетолога-аналітика, то потрібно буде володіти аналітичним складом розуму, бути досить уважним, точним, скрупульозним. Тим аналітикам, які працюють «в полі» (інтерв'ю з покупцями і т.д.) також буде потрібно і стресостійкість, комунікабельність. Втім, зазвичай такі завдання доручають аналітикам-стажистам.
 
Ви хочете бути креативним маркетологом? Тоді вам будуть потрібні зовсім інші особисті якості. І головне - це вміння нестандартно мислити, пропонувати сміливі, але дієві ідеї.
 
Що стосується того, наскільки представники цієї професії затребувані на ринку, то майже кожна велика, середня (тут є цілі відділи) і навіть дрібна компанія наймає на роботу маркетолога. Тому, будучи хорошим фахівцем без шматка хліба з маслом і навіть з ікрою, ви точно не залишитеся. До речі, що стосується цих самих «хліба, масла і ікри», то варто відзначити, що маркетологи сьогодні отримують досить непоганий оклад. На початковому етапі (у тому числі і в період стажування) ви можете розраховувати на суму в близько 10 тисяч гривень на місяць. Потім же ваш оклад може збільшитися в два, три і навіть чотири рази.
 
Після прочитання наведеного вище, ви зрозуміли, що маркетинг - це ваше і вже навіть готові спробувати себе в цій професії? Тоді вам допоможуть кращі рекрутингові агентства України. Ви не знаєте, що таке рекрутинг? Київ і його сучасні бізнесмени таким словом називають професійний підбір, пошук персоналу. Інакше кажучи, кращі рекрутингові агентства України шукають для різних компаній співробітників, а для потенційних співробітників - гідні місця роботи.
 
На даний момент в столиці багато різних компаній, головна спеціалізація яких - рекрутинг. Київ - великий і динамічний місто, а тому нічого дивного в цьому немає. Однак однією з найкращих компаній столиці, яка професійно виконує пошук персоналу, традиційно вважається агентство «Глорія». Тому вакансія маркетолог від рекрутингової компанії «Глорія» - це найкраще, що ми можемо порадити новачкам в цій галузі.
 
Вакансія маркетолог від рекрутингової компанії «Глорія» вже чекає вас на http://gloria.in.ua.