Куди піти працювати із дипломом перекладача

Аналітики затверджують, що вміння спілкуватись на декількох мовах - відмінний актив і для особистісного, і для професійного росту. Відповідно, люди, які пишуть і говорять на декількох мовах, повинні бути більш затребуваними.  В реальності все виявляється не так і гладко. Багатьом нинішнім випускникам-лінгвістам пошук місця роботи дається непросто. В чому причина? В даному пості ми не будемо в цьому розбиратись. Набагато кориснішим для вчорашнього випускника з дипломом перекладача буде відповідь спеціалістів компанії "Глорія" на запитання: " Куди піти працювати?"

Отже, найбільш затребувані сьогодні люди, які досконало володіють англійською та китайськими мовами. Для них, а також тих, хто добре говорить і пише на будь-якій європейській мові, є багато пропозицій. Насправді, знайти вакансію перекладача, причому усного, і письмового, не важко. Охоче беруть випускників з такими дипломами на посаду спеціаліста по міжкультурним кумунікаціям, і гідами в турагенства. Підприємства, які відрізняються міжнародними зв'язками, достатньо часто потребують офіс-менеджерів, серекретарів та пресс-секретарів із обов'язковим знанням мов. Уточнимо, вища каста в даній категорії - так звані Personal Assistant, які допомагають першим лицям компаній. В останніх, відмітимо, куди більш серйозніші шанси швидко "піти" на підвищення.

А ще лінгвістів  потребують великі компанії і PR-агенства. Дуже перспективною посадою являється менеджер по зовнішньоекономічній діяльності. Єдине, при влаштуванні крім диплома перекладача буде потрібно і диплом економіста.

Хочете бути вільної пташкою, вважаєте себе відмінно організованою людиною? Непоганий заробіток може принести робота на фрілансі з письмовими перекладами найрізноманітніших публікацій. Другий варіант - переклади і озвучування комп'ютерних ігор, локалізацій філіалів електронних іноземних ресурсів. Так, для такої роботи потрібен досвід, але якщо серйозно відноситись до справи, і він, і хороша репутація, і достойні заробітки з'являться дуже швидко. Причому, переваг у такої роботи немало. Серед основних - вільний графік, самостійні регулювання темпу роботи, вибір роботодавців і тематики замовлень. Ну і головне, трудитись можна, завдяки прогресу, практично в будь-якій точці земного шару.

Якщо вищевказаний варіант не до смаку, реальніш реального вибрати щось із близьких і рідних спеціальностей. По-перше, чому себе не спробувати  в якості педагога? Тут вже як пощастить...Простіше всього влаштуватись сьогодні в сереодньоосвітню школу або в гімназію. Мови нині вивчають з 1 класу і хороші вчителі "англічани, німці, китайці" затребувані практично скрізь. Мовні курси також дуже затребувані, і якщо в школі ти забов'язаний вчити всіх, то на остання аудиторія дуже зацікавлена в знаннях. Звідси і нюанси роботи. Ну і,звичайно, і в великих містах, і в малих дуже поширене репетиторство. Помітно, що сьогодні доволі затребуване так зване віддалене репетиторство - по скайпу, наприклад.

Ну і рекомендації для творчих натур. Якщо відчуваєш письменницький або акторський потенціал, вповні реально спробувати себе в журналістиці. Однак, знову ж таки для досвіду і відповідного рівня кваліцікаціїі не зайвими будуть в цьому випадку будь-які профільні курси, а ще краще другу вищу освіту по вибраному профілю.

Навіть якщо диплом в кармані і з працевлаштування все у вас склалось так, як задумували, розслаблятись не варто. Рівень кваліцікації прийдеться постійно підтримувати, а якщо прагнете до кращого, то і підвищувати.

Вдалого Вам працевлаштування і хорошого доходу!