Керуючий SPA салоном - це довірена особа власника

Якщо ще десять років назад СПА-салон був для нашої країни дивовижною новинкою, то сьогодні, на щастя, навіть дитсадовці знають, що це за заклад і які примірно послуги воно надає населенню. Загалом,  за останній час істотно зросла не тільки усвідомленість громадян відносно SPA-салонів. Збільшилось  і число таких закладів, а значить, зріс рівень конкуренції.

Ваше підприємство працює в індустрії краси, надає СПА-послуги та про все, згаданому вище, ви знаєте не з чуток? З недавніх пір ви зіткнулися з ще більш посиленою конкуренцією? Тоді дана публікація буде для вас неймовірно корисною, актуальною, адже сьогодні ми поговоримо про першу людину салону, про те, від кого майже на 100% буде залежати майбутній успіх вашого закладу.

Як ви думаєте - хто він, головний герой цієї нашої статті і та людина, від якого майже на 100% залежить успіх вашого салону? Ні, це зовсім не провідний спеціаліст або директор - це керуючий. Чим же робота керуючого так важлива? Давайте розбиратися в цьому разом!

По-перше, саме керуючий є певною єднальною ланкою між директором салону і його підлеглими - майстрами. Простіше кажучи, зазвичай саме керуючий доносить до персоналу розпорядження директора і він же передає побажання колективу керівній ланці. Причому «градус відносин» між директором / персоналом буде залежати саме від керівника і від того, як він стане доносити до перших і других інформацію. Адже всі ми знаємо, що одну й ту ж фразу і навіть один і той же дію можна інтерпретувати по-різному.

По-друге, зазвичай саме на керуючого лягає робота з планування та впровадження стратегії подальшого розвитку закладу. А це означає, що від рішення керівника буде залежати те, в якому саме напрямку салон буде рухатися далі і до чого саме це саме рух в результаті приведе.

А ще саме на керуючого частенько лягають обов'язки щодо вирішення кадрових питань, щодо формування основної маркетингової стратегії і т.д. і т.п. Більш того, в деяких салонах, де директор (він же - засновник) не може і (або) не хоче перебувати в закладі занадто часто, на керуючого лягають всі директорські повноваження.

Звичайно ж, для того, щоб виконувати все перераховане вище, у керуючого повинні бути певні повноваження. Однак все-таки гранично важливо, щоб подібний співробітник розумів, що зовсім не він, а директор, грає роль «першої скрипки» на підприємстві і різні стратегічні рішення приймав тільки з попереднього повідомлення / згоди власника.

Що ще, крім чіткого усвідомлення міри своєї відповідальності, повинен знати і вміти керуючий вашого СПА-салону для того, щоб заклад ріс та процвітав? Важливо в даному випадку вміння створити хороший колектив і підтримувати тут позитивний настрій, приємний мікроклімат.

Важлива для керуючого салоном і дисципліна. Причому мова йде в першу чергу про самодисципліну, адже колектив навряд чи буде працювати добре, на результат, якщо його безпосередній «міні-начальник» дозволяє собі вільності в вигляді запізнень на роботу і т.д.

Звичайно ж, перед цим ми перерахували далеко не всі, а тільки основні якості, якими повинен володіти керівник вашого салону. Але навіть, якщо цих якостей у вашого працівника немає, то це вже привід серйозно перейматися, насторожитися. Втім, насторожитися варто і в тому випадку, якщо справи закладу останнім часом йдуть не дуже добре, тоді як керуючий запевняє, що все «ОК». Останнє - це серйозний привід задуматися про зміну керівника.


Ну, а якщо ваш управляючий зі всім справляється відносно добре, то не забувайте, що цінних співробітників завжди можна і потрібно мотивувати. Деякий процент від місячного прибутку  заклад - відмінний стимул працювати ще краще.