Хороша компанія - запорука успіху компанії

Досвідчені підприємці, які досягли матеріального успіху одностайно заявляють: для того, щоб бізнес процвітав, приносив прибуток, гранично важлива хороша команда. Навіть відносно невеликий бюджет і не дуже оригінальна ідея можуть відмінно «вистрілити», якщо за реалізацію проекту візьметься злагоджений колектив. І, навпаки, навіть величезні грошові суми і супероригінальні, перспективні ідеї можуть виявитися провальними «в руках» розділеного колективу. Але що ж робити? Як створити цю саму хорошу команду? Про це ми з вами сьогодні і поговоримо.

Багато починаючих підприємців чомусь вирішують, що для успішного ведення справ їм буде потрібно велика команда, великий штат співробітників. Але, на ділі, буде трохи краще, якщо ваша команда буде складатися з двох чоловік, які « дивляться в одному напрямку», ніж з десятка людей,які  «дивляться в різні боки». Тобто, навіть дві людини, які працюють згуртовано, повідомляючи, цілком можуть вважатися командою і працювати успішно (актуально для початківця бізнесу, молодих проектів). Коли ж справи підуть в гору, ви зможете включити в свій колектив і інших співробітників, правда, важливо, щоб вони рухалися з вами в одному напрямку.

Так-так, це саме «рух в одному напрямку» дуже і дуже важливо. Перед командої, якою би саме вона не була, заздалегідь варто поставити конкретну мету і рухатися до її досягнення. Важливо, щоб цей самий рух був згуртованим і важлива конкретність мети, адже при розпливчатому формулюванні «наздогнати і перегнати компанію Н» існує великий ризик того, що ваше підприємство так і не досягне успіху. Краще поставити перед своєю командою чітке, конкретне завдання - продати в кварталі 100 одиниць товару, і тоді шанси на перемогу, повірте, будуть вищі. Загалом, команді неодмінно потрібна загальна, причому максимально конкретна, чітка мета.

До речі - ще один важливий момент, який стосується загальної цілі. Крім спільної цілі, яка, як ми вже визначились, повинна бути достатньо конкретною, кожен член вашої команди неодмінно повинен знати про те, що саме він отримає, якщо його колектив впорається із задачею. Але тут важливо підкреслити, що нагорода буде отримана тільки при умові досягнення успіху всією командою - це простимулює членів одного колективу допомагати одне одному і вб'є бажання "вставляти палки в колеса" колегам.

Щоб у вашій компанії працювала справжня команда, кожен член цієї самої команди обов'язково повинен знати про те, за що саме він відповідає. Розподіл обов'язків гранично важливо. По-перше,дуже низький ризик того, що обидва співробітники будуть робити одну і ту ж справу. В такому випадку неминуче виникнення змагального моменту, а це перший шлях до розбрату всередині колективу. І це ще не кажучи про недоцільність витрачання часу і сил при вирішенні двома співробітниками одних і тих же завдань. По-друге, коли у кожного співробітника є чітко встановлені обов'язки, простіше стежити за тим, як саме він справляється зі своєю роботою, чи достатньо він ефективний і чи багато користі він приносить команді.

Команда, на кшталт, зібрана і начебто навіть складається з хороших фахівців, але контакт все одно погано налагоджується, справа не йде ... Що ж робити? Вам, як керівнику, потрібно буде взяти на себе роль вихователя, вчителя і постаратися подружити між собою всіх членів вашого колективу. Кращий спосіб зробити це - сприяти більш вільному, відкритому спілкуванню між співробітниками на абстрактні від справ теми. Втім, врахуйте, що деякі фахівці просто не створені для роботи в групі - вам дуже важливо вчасно виявити і усунути (замінити) їх більш компанійськими людьми.