Де стажируватись студентам?

Стажування....Для молодих спеціалістів воно неймовірно важливе, адже тут на ринку праці для даної категорії робітників характерна найбільш висока ступінь корупції. Прийом на роботу  передбачає досвід роботи, а звідки він у тільки що закінчивших ВНЗ? Ситуації із категорії анекдотичних, чи не так? Добре, що вона далеко не безвихідна. Більшість далекоглядних роботодавців сьогодні пропонують молодим потенціальним робітникам найти і місце з оплатою...Отже, розберемось, де варто стажуватись студентам, а від яких пропозицій краще відмовитись, щоб не виявитись заручником хитромудрої пастки.

Відразу ж нагадаємо, що під стажуванням зазвичай мається на увазі діяльність з набуття досвіду роботи, професійних навичків, яка провожиться до початку офіційного прийому на конкретну посаду. Відмітимо, іноді стажуванням називають і підвищення кваліфікації співробітників. Уточнимо, українське законодавство передбачає офіційне оформлення стажування. Однак, далеко не всі роботодавці відносяться до цього процесу відповідально і використовують її часто як зручний інструмент для економії засобів на оплату праці персоналу.


Для кого є сенс погоджуватись на безкоштовне стажування? Звичайно, для студентів! Тим більше, це варто робити тоді, коли остання відповідає майбутній спеціальності, а роботодавець володіє відмінною репутацією в даній галузі. Таким чином, на перших літніх канікулах в "вище" уже можна зрозуміти, чи правильно вибрано професія  або ж все ж варто переводиться на інший факультет чи навіть ВНЗ. Якщо ж отримана професія повністю виправдала ваші надії, можна вже підбирати і майбутнє місце роботи, показуючи себе із кращої сторони.

Особливо корисним для молодих спеціалістів можуть виявитись стажувальні тижні, проведені у відомих великих і маленьких компаніях. В подальшому вказівка на факт подібного стажування зараховується в вигляді істотного плюсу при влаштуванні на роботу. Тим більше, це актуально, якщо ви можете предоставити подячні або позитивні рекомендаційні листи із результатами стажування.

А тепер про те, де студенту-шукачу шукати пропозиції про стажування. По-перше, така інформація є на кожному солідному рекрутинговому ресурсі. При чому, на них є шанс відшукати і пропозиції від відомих вітчизняних підприємств, і від зарубіжних аналогів. Більшість подібних стажувальних програм надають можливість отримувати досить гідний досвід роботи, як на території України, так і за кордоном.

Якщо ви зацікавлені в стажувальних пропозиціях від компаній середнього та малого бізнесу, можна моніторити соцмережі. Вакансії від таких підприємств реальніше знайти саме тут. У такого стажування свої плюси. І колективи  в них більш молоді, і перспективні, на рахунок кар'єрного росту, більш далеко йдучі. Влаштуватись на стажування, через місяць  можна стати менеджером, а відпрацювавши кілька років - зайняти пост керівника підрозділу. Щоб здійснити такий прижок в великій компанії, прийдеться витрати, як мінімум, в 2 рази більше часу.

Процес ознайомлювального стажування розрахований,як правило, всього на тиждень. Такий період "притирки" роботодавцю і шукачу, як правило вповні вистачає для складання адекватного представлення одного про одного. Якщо власник невеликої фірми запрошує на безкоштовне стажування на термін більший 2-х місяців, добре подумайте, перш ніж погоджуватись. Цілком ймовірно, таким чином, він банально веде пошук безкоштовної робочої сили.