Чим фінансовий директор відрізняється від головного бухгалтера?

Чим фінансовий директор відрізняється від головного бухгалтера?

Консалтингова компанія «Глорія» відгуки про роботу якої виключно позитивні, розповість в цьому невеликому пості, чим відрізняється посаду фінансового директора від поста головного бухгалтера. Трохи відвернемося. Пошук і підбір персоналу (Київ та вся Україна) - аж ніяк не єдине, чим займається вищевказане рекрутингове агентство. Рейтинг його тому настільки високий. Агентство з підбору персоналу надає ще й консультаційні послуги, веде на належному рівні кадрове діловодство. Рекрутингова компанія, крім того, реалізує на аутсорсингу аудит. Однак перейдемо до теми публікації - порівняно функціональних обов'язків і, відповідно, можливостей таких посад, як фіндиректор і головбух.

Спочатку, слід визначитися з термінологією і це найпростіше фахівцям, спеціалізація яких пошук і підбір персоналу (Київ, Липська 19/7, 87 - «Глорія»). Отже, фінансовий директор - це управлінець, що задає правильний напрям фінансового розвитку компанії, що займається стратегічним плануванням, а також відповідальний за інвестиційну політику. Саме він є ключовим радником щодо грошових потоків і для власників, і щодо топ-менеджерів. У свою чергу, головний бухгалтер - керівник бухгалтерського підрозділу підприємства. Іншими словами, головний в структурі, яка відповідає за роботу з госпоперацій.

В першу чергу, слід уточнити, що перший (фіндиректор) має право приймати рішення щодо витрачання грошових коштів. У другого такої можливості немає, але дана посадова особа відповідає за коректність реалізації таких операцій, а також відповідної звітності по ним.

По-друге, уточнює Консалтингова компанія «Глорія», відгуки про дослідження зовнішніх факторів, що впливають на успішність в бізнесі - це прерогатива все ж фінансового директора і ніяк не інакше. Головбух ж відповідальний переважно за внутрішні справи підприємства, але знову ж таки в розрізі фінансів.

По-третє, уточнює агентство з підбору персоналу «Глорія», фіндиректор відповідає за розробку тих рішень, які забезпечують зростання рентабельності підприємства. В ідеалі останнє повинно приводити до поліпшення ефективності прийнятої за основу бізнес-моделі. Якщо розглядати обов'язки головного бухгалтера, то в них передбачено, лише відповідність законодавчим нормативам в плані забезпечення зростання рентабельності і оптимізації ефективності конкретного підприємства.

І останнє істотна відмінність у функціональних обов'язках фіндиректора і головбуха. Останній, як правило, бере участь в переговорах з питань бізнесу лише в одиничних випадках, але ось з держструктурами, фіскальними органами, різними фондами, працює, що називається, впритул. В обов'язки фінансового директора ставиться найактивнішу ділове спілкування з людьми, які безпосередньо мають відношення до бізнесу. Маю на увазі не тільки керівники і партнери, а й інвестори реальні і потенційні. Якщо говорити про ступінь спілкування з держструктурами, то, наприклад, якщо у фінансового директора в підпорядкуванні рекрутингова компанія, він з останніми, практично не взаємодіє. А ось розробка фінансової політики компанії, планування та управління фінансами - ключові завдання віце-президента з фінансів. Саме так на заході найчастіше називають дану посаду. Відзначимо, ще один синонім даної посади - заступник гендиректора з фінансів. «Глорія» - рекрутингове агентство, рейтинг якого незмінно високий, із задоволенням закриє ваші вакансії і фіндиректора, і головбуха.

 

Людмила Петрученко