Чи варто використовувати онлайн-курси для свого розвитку?

З кожним уже не роком, а місяцем онлайн-курси стають все затребуванішими та популярнішими серед українського споживача. В особливості дана тенденція характерна для масових безкоштовних аналогів. Багато хто таким чином намагається розширити кругозір. Інші надіються змінити сферу діяльності. Треті.. Спробуємо ж розібратись, чи варто використовувати онлайн-курси для свого розвитку. Реально вони зможуть допомогти в просуванні по кар'єрному шляху.

Не секрет, що навчання в онлайн-просторі надає величезну свободу вибору. Мається на увазі і зручний час, і комфортний формат, ритм, інтенсивність навчального процесу, нарешті, навчальний заклад або конкретна особистість як викладача, тренера. Погано інше, статистика говорить про те, що лише 1/10 частина від тих, хто записався на подібні курси доходить до кінця. Так чи варто воно того? Звичайно, варто! Однак при цьому повинні бути виконані деякі умови.

По-перше, обраний курс може виявитися марним в тому випадку, якщо рішення про нього прийнято імпульсивно. Будь-які наміри повинні бути обгрунтованими і спиратися на наявну життєву ситуацію, а також на плани на майбутнє. Правильніше за все буде постаратися чесно відповісти для себе на 3 питання:

                                                              · Що маємо на даний момент?

                                                              · Що отримаю після даного курсу?

                                                              · Скільки доведеться вкласти ресурсів?

Якщо відповіді на питання далися без праці і до того ж в обраному напрямку курсів є серйозна мотивація, приступайте! У вас все вийде! Зрозуміло, перед тим, як зважитися на будь-якої платний курс, обов'язково варто відвідати і проаналізувати безкоштовні програми і уроки. Бо часом буває, що навіть з відмінним викладачем на увазі тих чи інших причин контакт не знаходиться. Благо справу, нині на ринку онлайн-навчання безліч пропозицій і знайти те, що потрібно саме вам в даний період часу, не складе проблеми.

По-друге, для того, щоб дістатися успішно до фіналу і отримати результати, слід постійно пам'ятати про мету, а також про причини, по якій ви вибрали саме цей курс. Ефективною методикою в даному випадку психологи називають активне спілкування з іншими студентами, а також формування так званих робочих груп. Тримати під контролем слід і план занять, щоб точно представляти, скільки ж сил і часу на досягнення мети доведеться виділити.

По-третє, неймовірна важлива практична складова курсу. Для досягнення результатів в життя необхідна адже не просто інформація, а й застосування її на практиці. Онлайн ж навчання сьогодні досить часто цей аспект не враховує. Тому є сенс брати цю сторону навчання під особливий контроль. В ідеалі саме набір практичного досвіду в якій-небудь сфері і є метою будь-якого курсу. Тому слід сміливо впроваджувати нові стратегії, не боятися робити помилки у віртуальній реальності і постійно працювати над собою.

По-четверте, доведеться наполегливо займатися і максимально концентруватися. З розсіяним увагою - бичем сучасності потрібно буде наполегливо боротися. Для успіху даного підприємства знадобиться неабияка самодисципліна, причому не тільки в процесі онлайн-навчання, а й при виконанні домашніх завдань. Добре допоможе в вищевказаному будь-якої живої приклад. Подібний натхненник, не настільки важливо учень або вчитель, успішна особистість, стане одним з ключових факторів розвитку. Тому, чим більше подібних людей виявиться у вашому оточенні, тим більшими будуть шанси на успіх в конкретному обраному вами курсі.


Крім вищевказаних умов може бути і по-п'яте, і по-шосте, і так далі....Якщо ви налаштовані серйозно і чітко бачите ціль, використовувати онлайн-курси для свого розвитку, звичайно ж, варто!