Чи у всіх містах України затребувані IT-фахівці

Оскільки мати власний сайт і (або) додаток сьогодні належить не тільки великим корпораціям, але навіть дрібним підприємствам, що обслуговують лише один район (місто, область), пошук і підбір персоналу з IT-сфери є актуальною послугою для рішуче будь-якого населеного пункту країни. Інша справа, що в маленьких містах і селах не потрібні високорівневі ІТ-ішнікі. Тут буде достатньо рядового адміністратора сайту, копірайтера, сеошник ... Крім того, в даному випадку можливий і навіть рекомендований швидкий пошук кандидатів для роботи на так званій «удаленке». А ось що стосується справжніх IT-ішних «акул», та ще й таких, які б працювали саме з офісу, на наданій компанією локації, то такі профі затребувані тільки в найбільших містах нашої країни. Про які саме населених пунктах йдеться і які саме суми заробітних плат маються на увазі? Розберемося!
 
Безсумнівно, найчастіше рекрутингові послуги за договором шукають ІТ-ішніков різних спеціалізацій та рівнів саме для столичних замовників. Нічого дивного в цьому немає, адже саме в Києві зосереджено найбільше іноземних і вітчизняних підприємств, які потребують послуг таких фахівців. При цьому, надійна рекрутингова компанія (Київ) «Глорія» зазначає, що на столичному ринку спостерігається швидше дефіцит, ніж профіцит фахівців з галузі інформаційних технологій. З огляду на це, не дивно, що середній рівень заробітної плати ІТ-ітішнікам - найвищий саме в столиці (тут він становить 15 тисяч гривень на місяць). При цьому найнижчий оплачується праця викладачів інформатики, а над усе - розробників Java (7 і 140 тисяч гривень, відповідно). Якщо ж говорити про конкретні цифри, що стосуються затребуваності ІТ-співробітників у столичних компаній, то за літо 2019 року по Києву було відкрито приблизно 3,7 тисячі вакансій.
 
Істотно менший попит на ІТ-спеціалістів спостерігається у другій українській столиці, тобто в Харкові. Тут за літо пошук і підбір персоналу по «ІТ-напрямку» здійснювався 800 раз (стільки за червень-серпень було відкрито вакансій). Погодьтеся, це набагато менше (майже в п'ять разів), ніж за аналогічний період в столиці. Втім, навіть незважаючи на таку різницю в цифрах, харківські підприємці пропонують ІТ-співробітникам досить хороший рівень оплати праці з середньою сумою в 12 тисяч «гривеників». При цьому найвищий рівень заробітної плати компанії, які надають рекрутингові послуги за договором, обіцяють в Харкові PHP-програмістам (80 тисяч). А ось самі низькооплачувані тут - контенщікі (близько 8 тисяч).
 
Швидкий пошук кандидатів зі сфери ІТ активно цікавить і підприємців з Дніпра. Так, за останні три місяці тут було відкрито приблизно шістсот відповідних вакансій. Рекрутингова компанія (Київ) «Глорія», при цьому, зазначає, що навіть незважаючи на настільки незначну (у порівнянні зі столичними показниками) цифру, тут готові платити IT-фахівцям в середньому теж 12 тисяч гривень на місяць. Причому в даному випадку найдорожче пропонують працювати розробнику Full stack. А ось найдешевше тут коштує праця верстальника. Відповідний рівень заробітних плат - 85 і 8 тисяч гривень на місяць.
 
У список міст, в яких активно шукають ІТ-фахівців для роботи в офісі, входять також і Одеса, Львів. При цьому варто нагадати, що в якомусь із цих населених пунктів не знаходилося б ваше підприємство, для закриття відповідної ІТ-вакасю ви сміливо можете скористатися послугами перевіреної, надійної компанії «Глорія», яка професійно працює саме з ІТ-фахівцями.