Чи потрібно готуватися до співбесіди заздалегідь?

Що розуміють під співбесідою в рекрутингу? Так називають процес, під час якого фахівці за певний проміжок часу оцінює претендента на посаду за якимсь переліком критеріїв, включаючи сумісність з компанією і колективом.
 
«Глорія» - столичне агентство з підбору персоналу в цьому пості розповість, чому так важливо заздалегідь серйозно готуватися до співбесіди. Причому останнім значимо в будь-якому випадку, чи реалізується підбір персоналу вищого рівня, середнього або початкової ланки, підбір персоналу за договором. Секрет в тому, що наскільки б впевненим в собі не був здобувач, не піддатися хвилювання під час бесіди з інтерв'юером вдається лічених одиниць. Решта, в тій чи іншій мірі, все ж переживають, що сприяє помилок і промахів, особливо, якщо здобувач сподівається на вдалість імпровізації, а підготуватися не вважав за потрібне. Що мається на увазі? Обов'язково напередодні важливої ​​співбесіди слід пригадати точні дати прийому і звільнення з колишніх місць роботи. У даній сфері, особливо, якщо реалізується пошук персоналу в короткі терміни, в пріоритеті точність і правдивість інформації (цифр і фактів). Навіть заминки у відповідях претендента, не кажучи вже про їх відсутність, зменшує ризик отримання бажаного місця.
 
Виходить, якщо ви дасте потенційному роботодавцю можливість оцінити вас по достоїнству, підготувавшись до бесіди заздалегідь, обидві сторони опиняться у виграші. Кращий варіант - не покладатися на імпровізацію, а підготувати добре структуровану самопрезентацію. Добре, якщо ця «заготовка» буде многоваріатівность. Що це означає? Як правило, кожне серйозне агентство з підбору персоналу має в своєму арсеналі перелік стандартних питань для претендентів. Звичайно, в залежності від того, чи реалізується підбір персоналу за договором або виконується пошук персоналу в короткі терміни, подібний типовий «опитувальник» дещо відрізняється. Однак навіть якщо мається на увазі підбір персоналу вищого рівня, стандартні запитання складаються за єдиним алгоритмом. Іншими словами, на яку б посаду ви не претендували, підготувати відповіді на типові питання потрібно обов'язково. Фахівці «Глорії» (київське агентство з підбору персоналу) рекомендують в подібні «заготовки» включати факти попереднього успішного досвіду роботи, прийняття оперативних рішень, професійних досягнень, зацікавленість в отриманні даного місця. Однак при підготовці відповідей розумно дотримати певний баланс, це не повинні бути, ні надто заумні фрази, ні односложности, ні банальності. Тільки тоді стислість, чіткість відповідей задовольнить всіх. Нагадаємо, будь-які висловлювання з негативним забарвленням про колишнє місце роботи, колег під час співбесіди неприпустимі.
 
Люди з повагою ставляться до тих фахівців, які впевнені в собі, цінують свій час і себе. Тому перед запланованим співбесідою в компанії N cледует, як мінімум, зібрати мінімальну інформацію про потенційного роботодавця (ключові напрямки діяльності, перспективи розвитку, досягнення і т.д.). Крім того, непогано і підготувати кілька питань про майбутню роботу (перелік обов'язків, нюанси корпоративної культури і зарплати, соцпакет). Це не тільки дозволить виглядати під час бесіди більш серйозним, зацікавленим, але і убезпечить від підступів шахраїв.
 
І головне, що слід зробити перед співбесідою - це налаштуватися на позитив. Внутрішня впевненість в успіху підприємства - теж важлива частина підготовки до співбесіди. Пам'ятайте про це, і бажана посада буде вашою!