Чи хороший дохід приносять підробітки в Україні?

Сьогодні ми хотіли б поговорити про підробіток. Зокрема, в даній публікації ми обговоримо, як часто наші співвітчизники вдаються до цього самого підробітку і як багато грошей від неї отримують. А ще ми озвучимо для вас деякі популярні способи отримання додаткового доходу і назвемо конкретні суми, які тим чи іншим способом ви зможете заробити.

Незважаючи на те, що за 2017 рік заробітна плата українців зросла приблизно на 11%, багато наших співвітчизників не поспішають розлучатися з вибраними варіантами підробітку. Чому? Та тому, що відсоток інфляції за все той же 2017 рік склав 11,5. А це означає, що зароблених грошей вистачає далеко не всім і не на все. Якщо говорити конкретніше, то близько 45% всіх працюючих громадян мають той чи інший підробіток. У 38% підробітку немає, але його активно шукають. Решта респондентів поділилися порівну і заявили, що у частини з них взагалі є тільки підробіток, а другу половину підробіток не цікавить.

Продовжуючи аналізувати дані статистики, що стосуються додаткових джерел доходу, варто відзначити, що більшість з тих, у кого є підробіток (63% респондентів), приділяють їй вільний від основної служби час. 5% пощастило отримувати додатковий дохід, просто здаючи житло в оренду.

Цікаво, що більшість респондентів і підробляючи, тобто, отримуючи додатковий дохід (56%), працюють за своєю основною спеціальністю. 25% опитаних гроші приносить їх хобі. Ще 10% отримують дохід від праці різноробочим.

Ще один цікавий факт полягає в тому, що більшість з тих, хто отримує додатковий дохід (62% респондентів) підробляють постійно. Ще 31% громадян звертається до підробці тільки при наявності вільного часу. Ну, а що залишилися 7% займаються заробітчанством тоді, коли у них виникає різка потреба в грошах.

Продовжуючи обговорювати статистику українського додаткового заробітку, варто відзначити, що більшість людей приділяє другий роботі від 10 годин на тиждень.

 

Досить цікавим була б відповідь на питання про те, чи приносить людям підробіток ті чи інші некомфортні відчуття. Так ось, 28% громадян заявили, що ніякого дискомфорту немає. Стільки ж респондентів відзначили, що вони втомлюються від підробітку фізично. 19% опитаних сказали, що підробіток приносить їм лише задоволення. 17% відзначили, що підробіток забирає час, який вони могли б витратити на налагодження особистого життя. 8% сказали, що саме через підробітки вони знаходяться в постійному стані стресу.

Ну, а тепер, мабуть, ми підійшли до найголовнішого, до того, скільки ж грошей підробіток приносить нашим з вами співвітчизникам. Так ось, близько 46% опитаних сказали, що підробіток дає їм отримувати до 30% від основної заробітної плати. 19% заявили, що підробляючи, вони мають 30-50% від своєї основної з / п. 11% сказали, що на підробіток доводиться більше 50% від їх основної зарплати. 9% від підробки отримують більше, ніж працюючи на основному місці служби. Для 8% підробіток - це спосіб отримати рівно половину заробітної плати. Для 6% - додаткове джерело доходу приносить суму, рівнозначну офіційної з / п.

На завершення, як і обіцяли, ми хотіли б розповісти вам про найпопулярніші варіантах підробітку на даний момент і про те, скільки грошей такий підробіток може принести. Перший популярний спосіб отримати додатковий дохід - влаштуватися таємним покупцем (від 50 до 200 гривень за одну перевірку). Другий не менш популярний спосіб - робота з групами в соціальних мережах. За місяць роботи тут можна отримати від 300 до 2000 гривень. Третій і раніше популярний і можна навіть сказати класичний варіант - заробіток на перепродажах чого-небудь. Наприклад, перепродуючи газети на вулицях можна отримати від 2000 до 3000 гривень на місяць.