Чи ефективно проводити відео співбесіди?

Завдяки ІТ- новаціям інструментарій середньостатистичного рекрутера поступово поповняється. Одним із цікавих варіантів нової платформи,яка дозволяє ефективно оптимізувати процес підбору співробітників і при цьому складати повне враження про кандидатів ще до особистої співбесіди, являється так зване digital-інтерв'ю. Російськомовним аналогам даного терміну виступають відео-інтерв'ю та відео співбесіди. Причому серед рекрутерів уже розгорілась полеміка з приводу того, чи приживеться дана новація в Україні чи ні.

Перевагою даного формату пошуку роботи являється те, що він дійсно здатний відмінно зеконимити час кандидатів і рекрутерів. Серед недоліків технології називають психологічний дискомфорт, який відмічають багато з тих, кому довелось брати участь в даній співбесіді. Насправді, уже відношення кандидата до відео-інтерв'ю також буже виступати своєрідним показником для відбору. Досвід спеціалістів рекрутингового агенства "Глорія", наприклад, показує що, кандидати, які відносяться до подібного тесту із цікавістю і абсолютно спокійно, як правило, відмінно закривають посади в підприємтсвах із великим штатом.

Що ж являє собою відео співбесіду, і коли воно дійсно ефективно? Грунтується таке інтерв'ю на принципі віртуального співбесіди. Все просто, підприємство, що відкриває будь-яке вакантне місце, створює його в певній сервісної системі. Обов'язково складається і якийсь опитувальник. Далі здобувач отримує лист від HR-фахівця. Останнє є запрошенням на відео співбесіду. Зрозуміло, доведеться потрудитися і записати якийсь ролик. Нюанс в тому, що здобувач не отримує заздалегідь весь перелік питань і підготуватися до них у нього немає можливості. І питання будуть з'являтися на екрані в певній послідовності, і хвилини, відведені для відповіді, будуть обмежені роботодавцем.

Наступна особливість сучасного відео співбесіди - зберігання готових записів на якомусь сервері. Відповідно відео рекрутеру є в будь-який час доби, як і можлива відправка інтерв'ю вищестоящого керівництва на першу вимогу.

Головне достоїнство digital-співбесіди - економія рекрутером робочого часу. З відео співбесідою можливо оцінювати, як мінімум в 3 рази більше кандидатів!

А тепер про те, коли ж відео співбесіду є дійсно ефективним.

В першу чергу, подібна технологія доцільна при наборі стажистів. На подібні позиції, як правило, претендують або студенти, або люди без досвіду роботи в конкретній галузі. Відповідно, з резюме подібних здобувачів навряд чи вдається почерпнути хоч якусь інформацію про професійні компетенції. Відео-інтерв'ю ж дозволяє рекрутеру провести оцінку кандидата по іншим, не менш важливим показникам. Наприклад, так реально перевірити рівень кмітливості та здатності до нетипових рішень.

Відео співбесіду може бути застосовано і ефективно і при масовому підборі персоналу. Особливо останнім доцільно, коли за обмежений період потрібно найняти кілька десятків, а то і сотень людей. Якщо порівнювати трудовитрати на інші способи аналізу кадрів, то відео співбесідa виглядає найбільш раціональним.


Набір регіональний в мережеві компанії сьогодні реалізується найчастіше саме за допомогою відео співбесіди, на увазі ефективності останнього. Справа в тому, що на відміну від Skyре-співбесіди, останнє не передбачає синхронного присутності в мережі обох учасників процесу, а тому різниця в годинних поясах на заваді не буде.