Чи ефективні онлайн співбесіди?

Все частіше і частіше для первинного знайомства з тією чи іншою компанією кандидатів на певну посаду запрошують саме на онлайн співбесіду. Чи правильно діяти за таким сценарієм? У чому переваги і недоліки саме цього способу інтерв'ювання? Чи ефективно взагалі онлайн співбесіду? У всьому цьому нам допоможе розібратися рекрутингове агентство (Київ) «Глорія» - компанія, яка вже більше 10 років пропонує послуги якісного підбору персоналу. Сюди часто звертаються великі вітчизняні та імениті закордонні компанії, коли потрібен пошук кращих кандидатів і, в тому числі, підбір керівників найвищого ланки. Тому цій фірмі можна сміливо довіряти.
 
Кожен вид співбесіди має свої переваги і недоліки. Звичайно ж, онлайн інтерв'ювання не є винятком. І, треба сказати, що саме з огляду на ці самі «за» і «проти» якраз і найпростіше робити висновки щодо ефективності цього виду співбесіди. Отже, далі фахівці рекрутингового агентства «Глорія» радять нам ознайомитися з головними плюсами і мінусами онлайн співбесід.
 
Почнемо з плюсів. Перший - суттєва економія матеріальних ресурсів. По-перше, компанії не потрібно буде виділяти окреме приміщення для проведення співбесіди та оплачувати дорогу іногороднім / іноземним претендентам. По-друге, можливості групового первинного онлайн-співбесіди (коли групі осіб задається по черзі певну кількість однакових питань, а потім оглядаються відповіді в записі) дозволяє «споряджати» на пошуки потрібного співробітника за все одного - двох фахівців, а не задіяти для цих цілей цілий відділ . А це, знову ж таки, економія коштів.
 
Другий - істотна економія часу. Знову ж таки, на первинне групове онлайн співбесіду піде набагато менше часу, ніж на можливий послідовний опитування кандидатів. Більш того, навіть співбесіду реальне, в групі, зазвичай забирає набагато більше часу. Чому? Дуже рідко претенденти на посаду можуть вкластися в рекомендований для відповідей регламент, що, за підсумком, подовжує співбесіду іноді навіть не на хвилини, а на годинник.
 
Третій - можливість знайти «золотий кадр». Мабуть, кожен з нас чув про ІТ-фахівцях, які в силу свого нетипового мислення можуть вирішувати вкрай складні завдання. Всім відомо і про представників різних творчих професій, які бачать світ «іншими очима» і створюють в рамках цього свого бачення справжні шедеври. Так ось, і перші, і другі зазвичай дуже важко сходяться з людьми. Іноді для них справжнім стресом є навіть вихід з дому. Так ось, онлайн співбесіди дозволяють знайти саме такі «золоті кадри». В іншій обстановці (незнайомий офіс) подібна людина може відчувати сильний стрес і просто не зможе «розкритися». А ось в стінах рідної квартири йому проявити себе буде набагато простіше.
 
Тепер про мінуси, які у онлайн співбесід, на жаль, також є. Перший такий мінус - неможливість оцінити роботу кандидата в команді, його вміння знаходити спільну мову з іншими, йти / не йти на компроміс. Все це можна виявити зазвичай тільки в рамках групового реального експерименту.
 
Другий - неможливість перевірити здобувача в повноцінної стресовій ситуації. Вивести людину «з себе» на «його території» зазвичай досить складно.
 
Підводячи підсумки, варто сказати, що мінуси у онлайн співбесід, звичайно ж, є, але вони не дуже суттєві. Більш того, нівелювати ці недоліки рекрутингове агентство (Київ) «Глорія», що надає послуги якісного підбору персоналу, пропонує шляхом запрошення кількох найбільш вподобаних кандидатів на реальну зустріч. До речі, при необхідності пошук кращих кандидатів, в тому числі і підбір керівників різного ланки з використанням онлайн співбесіди, можуть провести для вашої компанії представники «Глорія».