У пошуках можливостей. Українці освоюють нові сфери бізнесу

У пошуках можливостей. Українці освоюють нові сфери бізнесу

Криза і його наслідки залишили без роботи багатьох українців.

Багато з них знаходять альтернативу у вигляді нової професії або власного бізнесу, пише Олена Романюк в №14 журналу Корреспондент від 10 квітня 2015 року.

У пошуках себе

Втім, прямі продажі не єдина сфера, куди йдуть українці у зв'язку з кризою і втратою роботи. Частина з них, як і в 2009-2010 роках і ще раніше, намагаються знайти себе в ці смутні часи.

«Після масштабних скорочень в листопаді-січні багато фахівців дійсно не стали шукати нову роботу і пішли займатися своєю справою. Якась загальна ейфорія на тлі історій про сильних і сміливих людей нашої країни зміцнила в них впевненість у собі. До того ж останні події в Україні змусили багатьох іншими очима поглянути на своє життя, усвідомити цінність кожного дня, сім'ї, друзів », - каже Надія Петрученко, директор Консалтингової компанії Глорія.

Ложка дьогтю

У той же час експерти відзначають, що успішними такі бізнес-проекти в основному виявляються, лише коли мова йде про невеликі справи, що не вимагає серйозних вкладень і найму додаткових співробітників.

«До нас у компанію знову і знову повертаються зі своїми резюме фахівці, які хотіли відкрити свій бізнес, але у них не вийшло. 80% цих бізнесів були спробами змоделювати таку ж компанію, в якій вони працювали », - говорить Петрученко.

За її спостереженнями, провали підприємців-відбуваються через незнання тонкощів всіх бізнес-процесів, адміністративних складових та особливостей ведення господарської діяльності. Дуже часто фахівці не розраховують витратність і обсяг необхідних вкладень.

Далеко не всі початківці бізнесмени настільки організовані, щоб контролювати свій робочий графік, ставити перед собою завдання, цілі і досягати їх. Адже в системній компанії все це вже збудовано, і потрібно тільки слідувати правилам. Плюс не кожен хороший фахівець може продати свою послугу або товар. Для цього все ж потрібні досить специфічні якості і знання.

За матеріалами журналу Корреспондент від 10 квітня 2015