Працевлаштування в Києві

У роботодавців Києва нова фішка - тестувати майбутніх співробітників за допомогою астрологів, екстрасенсів і сторінок в соцмережах. А от перевірка на детекторі брехні, популярна колись при мері Черновецькому, уже не в моді і використовується виключно для відбору домробітниць, нянь і водіїв. «Сегодня» дізналася, як змагаються роботодавці, відбираючи нових співробітників.

Соцмережі і ДЕТЕКТОР. Про те, що буде чекати здобувача у відділі кадрів, компанії зараз пишуть безпосередньо в пропозиціях про вакансії. «Крім резюме, вам доведеться показати всі свої сторінки в соцмережах. Краще відіслати посилання на них разом з резюме заздалегідь », - таку вакансію піар-менеджера великої міжнародної компанії ми виявили на сайті, де шукають роботу. «Профілі «ВКонтакте»,«Однокласниках»,«Фейсбук» ми просимо відсилати, щоб переконатися в адекватності майбутніх співробітників. Наприклад, якщо виявиться, що на фото вони п'яні або напівголі, не беремо. Наші співробітники - обличчя компанії, тому повинні показувати себе тільки з позитивної сторони», - сказала нам співробітниця відділу кадрів компанії Олена. Тут же є і вакансія помічника керівника будкомпанії, в якій зазначено: «Перш ніж отримати посаду, вам доведеться пройти тест на IQ».

«Не дивуйтеся, такі тести проходять мало не всі шукачі при прийомі. Роботодавці шукають навіть секретарок з високим рівнем інтелекту », - роз'яснила нам партнер рекрутингової компанії Людмила Петрученко. За її словами, тестування на поліграфі вже не в моді і використовується роботодавцем лише для підбору домашнього персоналу. «На детекторі тепер перевіряють особистих водіїв, нянь, домробітниць. Головне питання: не крадете ви », - говорить Петрученко. До речі, поліграф проходила няня Ірина В., яка працює в сім'ї в Конча-Заспі. «Мене питали не тільки про крадіжки, а й про те, била я своїх дітей, чи можу вступити в інтимний зв'язок з одруженим чоловіком. Я успішно пройшла тест, але до мене були й інші няні, які його не пройшли », - розповіла нам Ірина.

АСТРОЛОГІЇ і детективи. Спеціаліст іншого агентства з підбору персоналу, Вікторія М., розповіла нам, що цього року роботодавці шукають людей на топ-посади за допомогою астрологів і навіть екстрасенсів. «Наші VIP-клієнти зараз вимагають не просто гарного фахівця, а й замовляють певні рік народження і знак зодіаку. Кажуть, що для їхніх компаній складена астрологічна карта, і саме такий рік і знак керівника буде сприятливим. Також часто на співбесіди приходять з екстрасенсами. Здобувач, звичайно, не знає, що з ним розмовляв маг, думає, що це психолог », - розповіла нам Вікторія.

Таке співбесіду з екстрасенсом проходив торговий представник німецької компанії в Києві Любомир С. «Воно тривало лише півгодини і питав мене цей екстрасенс про дитинство, сина, улюблених книгах. Коли мене взяли на роботу, вже розповіли, що ці питання були відволікаючим маневром, поки екстрасенс вдивлявся в мене, який я чоловік. До сих пір цікаво дізнатися, що в мені розгледіли », - розповів нам Любомир. У рекрутингових агентствах говорять, що зараз навіть замовляють детективів, які підуть за претендентом на хорошу посаду кілька днів, дізнаються всю його таємницю по базах МВС, та ще й поговорять з двірниками вашого будинку, а раптом ви конфліктна людина або дебошир.

ЗАКОННО? Юристи кажуть, що всі ці тести при прийомі на роботу законні тільки за згодою претендента. «Якщо ви потенційний кандидат на посаду і вам пропонують пройти астрологів, фізіологів, екстрасенсів, ви в праві погодитися на ці тести або відмовитися в усній або письмовій формі. Якщо ж роботодавець не отримав від вас згоди і самостійно провів тестування, яке образило вас, то ви маєте право звернутися в суд », - сказав нам правозахисник Едуард Багіров.