По ринку праці вдарила криза

Ринок праці переживає складні часи - вакансій дуже мало, а охочих отримати роботу багато. Більше за інших шансів у робітників і IT-фахівців, пише Олена Романюк в №37 журналу Корреспондент від 19 вересня 2014 року.

Цього року стан однозначно гірше, ніж роком раніше. Більш того, за деякими оцінками, вын наближається до ситуації кризового 2009 року

Як відзначають фахівці, найбільше шансів зараз знайти роботу в Києві та Київській області.

«Незважаючи на високу конкуренцію серед претендентів, вакансій тут, як завжди, більше. У той же час на сході у зв'язку з АТО робочих місць, можна сказати, просто не стало», - зазначає Надія Петрученко, директор Консалтингової компанії Глорія.

Найбільш затребувані на даний момент (як, втім, протягом останніх кількох років), IT-фахівці

За словами рекрутерів, найбільш затребувані на даний момент (як, втім, протягом останніх кількох років), IT-фахівці.

«Ринок IT не надто схильний до коливань через соціальні чи політичних змін. Здебільшого тому, що наші IT-фахівці працюють на західні компанії. Професіонали-програмісти затребувані і в ціні», - пояснює Петрученко.

Українські роботодавці також потребують грамотних керівників вищої ланки, і, що цікаво, в кваліфікованих профільних фахівцях (інженери, технологи та ін.).

Є окремі сфери, які особливо постраждали в останні кілька місяців. Це, наприклад, автомобільний, ресторанний бізнеси, нерухомість, фінансова і туристична сфери

В той же час є окремі сфери, які особливо постраждали в останні кілька місяців. Це, наприклад, автомобільний, ресторанний бізнеси, нерухомість, фінансова і туристична сфери. Традиційно в період кризи також стають менш затребуваними фахівці з підбору, розвитку та роботи з персоналом, внутрішні тренери, аналітики.

Як зауважує Петрученко, не особливо потрібні зараз лінійні фахівці промислових підприємств - промислові гіганти зосереджені в основному на сході країни, в інших регіонах їх одиниці або немає взагалі.

Неохоче погоджуються переселенці і на перекваліфікацію. При цьому хтось із рекрутерів вважає, що у них немає часу і грошей на це, а хтось - що жителі східних областей просто не розуміють вимог центральних регіонів.

«Я можу впевнено сказати, що багато переселенці не готові до більш високих вимог і норм. Місцеві здобувачі більше налаштовані здобувати додаткову освіту, підвищувати кваліфікацію, щоб бути конкурентним на ринку праці», - вважає Петрученко.

За матеріалами журналу Корреспондент 24 вересня 2014